تهران فقیرترین شهر به لحاظ بهداشتی در بین شهرهای کشور است

زاکانی؛

تهران فقیرترین شهر به لحاظ بهداشتی در بین شهرهای کشور است

شهردار تهران با اشاره به اینکه تهران در بعد بهداشتی فقیرترین شهر در بین شهرهای کشور است، گفت: ان شاءالله خانه های سلامت و تندرستی نیز ذیل هییت امنای محلات شکل خواهند گرفت و در ادامه نیز ما شاهد تشکیل کانون های جهادی سلامت خواهیم بود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، علیرضا زاکانی شهردار تهران در جریان دویست و سی و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به آغاز به کار هییت امنای محلات اظهار کرد: در کنار هییت امنا، معتمدین محلی همکاری لازم را خواهند داشت تا یک ظرفیت جدیدی برای خدمت به مردم شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت جدید مبنای خود را مشارکت مردم قرار داده است تا در سطح عمومی و نخبگان این مشارکت ایجاد شود.امروز شاهدیم که جمع هییت امنا فعالیت خود را آغاز تا بار دیگر مردم سالاری دینی شکل بگیرد.

زاکانی در ادامه سخنانش به نامگذاری سال 1403 از سوی رهبر انقلاب اشاره کرده و ادامه داد: توجه شورای ششم و مدیریت برگرفته از آن استفاده از ظرفیت های مختلف با مشارکت مردم است و با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنای حرکت ما بر همین مسیله خواهد بود.

وی ادامه داد : یکی از موضوعاتی که در این دوره از مدیریت شهری به صورت ویژه به آن توجه شده است استفاده از نظرات مردم در اجرای طرح های شهری است که بر همین اساس طرح “من شهردارم” در این دوره شکل گرفت که برای نخستین بار در سال 1401، 2080 طرح به معرض نمایش گذاشته شد که 350 هزار نفر از شهروندان برای انتخاب این طرح ها مشارکت کردند که در نهایت 1462 طرح توسط شهروندان در سطح مناطق انتخاب و اعتبار حدود 4 هزار میلیاردی برای این طرح ها در نظر گرفته شد.

شهردار تهران افزود: در سال 1402 مشارکت شهروندان از 350 هزار نفر به یک میلیون و 352 هزار نفر رسید و بالغ بر 3 هزار و 300 طرح در معرض انتخاب مردم قرار گرفت و 8 هزار میلیارد تومان نیز برای این طرح ها در نظر گرفته شد.

زاکانی تصریح کرد: امروز شاهد طرح جدیدی در سطح شهر تهران هستیم و ان شاءالله این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و همکاری هییت امنای محلات را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه 347 سرای محله در شهر تهران داریم که این مجموعه ها تبدیل به قرارگاه های محلی خواهند شد و ذیل هییت امنای محلات مدیریت محله و 11 خانه جهادی شکل خواهند گرفت، افزود: تهران در بعد بهداشتی فقیرترین شهر در بین شهرهای کشور است، ان شاءالله خانه های سلامت و تندرستی نیز ذیل هییت امنای محلات شکل خواهند گرفت و در ادامه نیز ما شاهد تشکیل کانون های جهادی سلامت خواهیم بود.

شهردار تهران در پایان با اشاره مجدد به آغاز به کار هییت امنای محلات تصریح کرد: ان شاءالله از این ظرفیت بزرگ استفاده خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهران فقیرترین شهر به لحاظ بهداشتی در بین شهرهای کشور است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهران فقیرترین شهر به لحاظ بهداشتی در بین شهرهای کشور است"، کلیک کنید.