6 علامت مهم حمله قبلی را بشناسید

6 علامت مهم حمله قبلی را بشناسید

آفتاب نیوز :

دانستن برخی از نشانه های مهم و هشدار دهنده اولیه حمله قبلی می تواند فرد را از مرگ حتمی نجات دهد.

اطلاعات آنلاین در گزارشی نوشت: لازم است نظر متخصصان درباره برخی از علایم هشداردهنده اولیه حمله قلبی و آنچه که باید انجام دهید را بدانید دانستن این نشانه ها می تواند در برابر حمله قلبی نجات دهنده باشد.

درد یا احساس فشار در قفسه سینه

آنژین که درد متناوب قفسه سینه است، بر اثر تجمع تدریجی پلاک در داخل رگ ها ایجاد می شود و می تواند یک علامت هشداردهنده باشد. اگر متوجه هر نوع ناراحتی در قفسه سینه شدید (آنژین می تواند به اشکال دیگری غیر از درد نیز ظاهر شود)، مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید.

درد گردن، شانه یا فک

معمولاً ما حملات قلبی را با درد فوری در دست چپ مرتبط می دانیم. بااین حال، علایم اولیه درد ممکن است چندان واضح نباشد. گاهی اوقات حمله قلبی مترادف با درد قفسه سینه است، اما گاهی اوقات به ویژه در افراد مسن، ممکن است علایم مرتبط دیگری مانند درد یا بی حسی که از گردن، شانه یا بازو منتشر می شود، وجود داشته باشد.

حالت تهوع یا سایر مشکلات معده

درد شکم، حالت تهوع و خستگی نیز از علایم هشداردهنده حمله قلبی هستند. اما این علامت مخصوص همه بیماران نیست.

سرگیجه، سبکی سر یا ضعف

اگر ناگهان دچار عدم تعادل می شوید، اتاق شروع به چرخیدن می کند یا بینایی شما کاهش می یابد، بدن شما ممکن است در مورد حمله قلبی قریب الوقوع هشدار دهد. اگر این علایم را تجربه کردید، فوراً به اطرافیان خود اطلاع دهید.

تنگی نفس

تنگی نفس می تواند بر اثر فعالیت بدنی، دمای بالا یا ارتفاع زیاد ایجاد شود.

عرق سرد

تعریق زیاد در حالت استراحت و یا تجربه عرق سرد می تواند از علایم هشداردهنده حمله قلبی باشد. بازه زمانی بین علایم و حمله قلبی از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت به نظر می رسد. اما تقریباً دو سوم از بیماران می توانند یک ماه قبل از حمله قلبی به زمانی اشاره کنند که درد قفسه سینه را تجربه کرده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "6 علامت مهم حمله قبلی را بشناسید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "6 علامت مهم حمله قبلی را بشناسید"، کلیک کنید.