2 طرح ورزشی در بخش تبادکان مشهد افتتاح شد – خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان

2 طرح ورزشی در بخش تبادکان مشهد افتتاح شد - خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ری رایت، رضا کشتی دار عصر سه شنبه در مراسم افتتاحیه طرح فرهنگی، آموزشی، ورزشی دختران آفتاب ایران تبادکان اظهار کرد: در راستای ایجاد عدالت آموزشی، دولت سیزدهم تاکنون طرح ها و برنامه های بسیار خوبی اجرا کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در راستای توسعه فضاهای ورزشی دانش آموزی روباز و سرپوشیده طرح شهید سلیمانی انجام شد و حدود 160 زمین چمن مصنوعی به سبد ورزشی روباز استان اضافه شد که میزان 2/0 درصد به سرانه فضاهای ورزشی روباز دانش آموزی اضافه شد.

وی اظهار کرد: همچنین به منظور اجرای عدالت آموزشی برنامه دختران آفتاب ایران برای سلامت و تندرستی دختران ایران زمین در مناطق محروم اجرا می شود و قرار است در آینده نزدیک این طرح توسعه پیدا کرده و مدارس بیشتری از مدارس روستایی و عشایری را شامل شود.

طرح دختران آفتاب ایران یک طرح آموزشی ورزشی ویژه دانش آموزان روستایی و عشایری است

در ادامه محمد حسین عبداللهی، مدیر آموزش و پرورش تبادکان اظهار کرد: طرح دختران آفتاب ایران یک طرح آموزشی ورزشی ویژه دانش آموزان روستایی و عشایری است و وجود مراکز شبانه روزی در راستای عدالت آموزشی در نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش تبادکان افزود: در خصوص مساله مهم سلامت جسم و روان به علت کم تحرکی برخی دانش آموزان ممکن است در آینده و بزرگسالی دچار مشکلات جسمی شوند که خوشبختانه با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و اداره کل ورزش و جوانان به مساله ورزش و طرح دختران آفتاب ایران توجه شده و ما امروز شاهد افتتاح این طرح مهم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز زمین چمن مصنوعی آموزشگاه پویش سد کارده به متراژ 540 متر مربع و با اعتباری معادل هشت میلیارد ریال و یک سالن ورزشی (کلاس درس تربیت بدنی) آموزشگاه ام هانی سد کارده به متراژ 150 متر مربع و با اعتبار هفت میلیارد ریال افتتاح شد.

عبداللهی افزود: سرانه ورزشی دانش آموزی ما در تبادکان، بزرگترین منطقه آموزش و پرورش کشور تا سال 1401 کمتر از چهار سانتیمتر بود ولی با افتتاح 11 زمین چمن مصنوعی و سه سالن ورزشی و یک استخر و سالن وزنه برداری این سرانه به هفت برابر افزایش پیدا کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 طرح ورزشی در بخش تبادکان مشهد افتتاح شد – خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 طرح ورزشی در بخش تبادکان مشهد افتتاح شد – خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.