یک پیروزی دیگر برای ترامپ/ نیکی هیلی شکست خورد

یک پیروزی دیگر برای ترامپ/ نیکی هیلی شکست خورد

به گزارش ری رایت، دونالد ترامپ در نوادا و جزایر ویرجین آمریکا در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری پیروز شد تا به عنوان نامزد احتمالی این حزب در انتخابات عمومی با جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا رقابت کند.

رییس جمهور سابق آمریکا با کسب 182 رای یا 74 درصد از 246 هزار رای داده شده در نودا، آخرین رقیب باقی مانده خود در رقابت جمهوری خواهان، نیکی هیلی را که با 64 رای، 26 درصد از حمایت را به دست آورد، شکست داد.

به گزارش ایرنا، با وجود اینکه هیلی تنها نامزد اصلی انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در روز بود، اما پس از آنکه ده ها هزار نفر از حامیان ترامپ در برگه های رای خود گزینه «هیچ کدام از این نامزدها » را انتخاب کردند، او شکست خورد.

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، از کناره گیری از نامزدی خودداری می کند؛ اقدامی که خشم ترامپ را برانگیخته است. هیلی متعهد شده است که در رقابت باقی بماند و در ایالت زادگاهش کارولینای جنوبی که انتخابات مقدماتی آن قرار است در 24 فوریه (چهارم اسفند) برگزار شود، آخرین تصمیم خود را اعلام کند.

هیلی هیچ مسیر مشخصی برای نامزدی ندارد و در نظرسنجی ها در کارولینای جنوبی که به مدت شش سال فرماندار آنجا بود، به شدت از ترامپ عقب مانده است.

با وجود اینکه نتایج در نوادا تاثیر کمی بر رقابت نامزدی جمهوری خواهان دارد، این ایالت یک میدان نبرد خواهد بود زیرا جمعیت آن می تواند به طرف هر یک از طرفین تغییر کند و نقش مهمی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان) ایفا کند.

در سال 2020، بایدن در نوادا با 2.4 درصد از ترامپ پیشی گرفت، نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال رویارویی دوباره بین بایدن و ترامپ در این ایالت نزدیک خواهد بود.

حدود 30 درصد از جمعیت نوادا در سرشماری آمریکا خود را لاتین تبار یا اسپانیایی تبار توصیف می کنند و بر اساس آخرین آمار ایالتی، 768 هزار نفر به عنوان رای دهنده «غیرحزبی» برای انتخابات ثبت نام کرده اند، که بیشتر از رای دهندگانی است که به عنوان دموکرات یا جمهوری خواه ثبت نام کرده اند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پیروزی دیگر برای ترامپ/ نیکی هیلی شکست خورد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پیروزی دیگر برای ترامپ/ نیکی هیلی شکست خورد"، کلیک کنید.