یک داستان عاشقانه از پارسا پیروزفر و حواشی اش

یک داستان عاشقانه از پارسا پیروزفر و حواشی اش

ماهرخ عباسپور: حواشی مست عشق تقریبا هفته گذشته و 48 ساعت پیش از اکرانش آغاز شد، همان فیلمی که اکران آن تقریبا یک هفته به تعویق افتاد و به پنجم اردیبهشت موکول شد و این تاخیر یک هفته ای بخاطر مسایل فنی رخ داد.

شاید بتوان گفت که «مست عشق» که مراحل اولیه ساخت آن از سال 1398 آغاز شده است، یکی از پر حاشیه ترین فیلم های سینمای ایران به شمار می آید. بگذارید به روزهای ابتدایی شروع ساخت «مست عشق» بازگردیم؛ 24 شهریور 98 بود که اعلام شد قرار است داستان زندگی شمس و مولانا ساخته شود. اثری به نام «مست عشق» که حسن فتحی آن را کارگردانی می کرد و مهران برومند تهیه کننده اش بود. فیلمنامه را هم فرهاد توحیدی و حسن فتحی نوشتند. همان زمان هم اعلام شد که قرار است بازیگران و عوامل ایرانی و ترکیه ای همچون شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران، بوران کوزوم و حسام منظور در این اثر حضور پیدا کنند. البته این فقط مقدمه ای بر حواشی داستان عاشقانه«مست عشق» با بازی شهاب جسینی و پارسا پیروزفر بود.

فیلم «مست عشق» با جذب 208 هزار مخاطب از پنجم تا هفتم اردیبهشت رکورد بزرگی برای خود ثبت کرد.

این فیلم به کارگردانی حسن فتحی، برشی از زندگی مولانا و شمس تبریزی در سال های 640 تا 645 هجری قمری است که رابطه مولانا با شمس تبریزی، عشقی که مولانا به او داشت، تاثیر فراوان شمس بر زندگی و اشعار مولانا، و عشق او به خدا را به تصویر می کشد و بازیگران این فیلم نیز پارسا پیروزفر، شهاب حسینی و هانده ارچل هستند.

حالا دیگر بیش از یک ماه از اکران «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی، «بی بدن» به کارگردانی مرتضی علیزاده، «ایلیا در جستوجوی قهرمان» به کارگردانی سید علی موسوی نژاد، «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری، «آپاراتچی» به کارگردانی قربانعلی طاهرفر، «نوروز» به کارگردانی سهیل موفق و «پرویزخان»به کارگردانی، می گذرد و حدود دو هفته است که «سال گربه» به کارگردانی مصطفی تقی زاده و دو روز است که «مست عشق» روی پرده سینما رفته است.

فیلم «مست عشق» در نخستین روز نمایش عمومی خود، یک رکوردشکنی سهمگین از خود به جای گذاشت و توانست با جذب 51 هزار مخاطب، رکورد فروش روز نخست سینما را از آن خود کند. مجموع فروش این فیلم برای روز نخست، 3 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و این رقم در دو روز کذشته به 14 میلیارد و 700 میلیون تومان رسید و این میزان از فروش کمتر از 48 ساعت جایگاه صدرنشین گیشه را از «تمساح خونی» گرفت و این فیلم را با تقریبا 233 هزار مخاطب و فروش تقریبی 12 میلیارد و 700 میلیون تومان در جایگاه دوم گیشه قرار داد. این فیلم با بازی الناز حبیبی، سعید آقاخانی و جواد عزتی روایت زندگی دو جوان ساده است که برای لو دادن یکی از مدیران شرکت که اهل قمار بازی است ناچار می شوند قمار کنند و برنده یک مبلغ هنگفت شوند و…

فیلم سینمایی «سال گربه» با 196 هزار مخاطب و فروش 10 میلیارد تومانی جایگاه سوم گیشه را به خود اختصاص داده است. بهرام افشاری، سارا بهرامی و هومن برق نوررد از بازیگران این فیلم هستند در خلاصه داستان یک خطی فیلم سال گربه که بهرام افشاری بازیگر نقش اصلی آن است آمده است: داستان فیلم سال گربه داستان کسی است که دوست داشت معروف شود حالا به هر طریقی که شده.

در ادامه «بی بدن» با 99 هزار مخاطب، «آسمان غرب» با 32 هزار مخاطب، «ایلیا جست وجوی قهرمان» با 30 هزار مخاطب، «آپاراتچی» با 11 هزار تماشاگر، «نوروز» با 8 هزار مخاطب و «پرویز خان» با فروش دو هزار بلیت به ترتیب جایگاه چهارم تا ششم گیشه را به خود اختصاص دادند.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک داستان عاشقانه از پارسا پیروزفر و حواشی اش" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک داستان عاشقانه از پارسا پیروزفر و حواشی اش"، کلیک کنید.