یادگاری شهید رییسی این بود که نشان داد رییس جمهور سرباز ولایت است

یادگاری شهید رییسی این بود که نشان داد رییس جمهور سرباز ولایت است

ری رایت/خراسان رضوی نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه یادگاری شهید جمهور این بود که نشان داد رییس جمهور سرباز ولایت است، گفت: مکتب سرباز ولایت بودن ریشه در ادبیات دینی ما دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی امروز 19 خردادماه در یازدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید که در مجتمع فرهنگی امامت مشهد برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه اول ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اظهار کرد: گاهی قرآن ما را برای بیداری هشدار می دهد. قرآن تنزل انسان را در غفلت از خدا و مقصد می داند. اما یک غفلت هست که حتی از غفلت از خدا بدتر است و آن غفلت از غفلت هاست. بی دردی، جهل مرکب و خطرناک است. یعنی درد وجود دارد، اما انسان احساس درد نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش ما این باشد که قبح گناه در جامعه نریزد، افزود: از بزرگترین دسیسه شیاطین این است که قبح گناه بریزد تا انسان را به زمین بزنند. درد یک عامل هشداردهنده است که انسان را به درمان وادار می کند، لذا بی دردی یعنی عادی شدن گناه که بسیار خطرناک است. اینکه در جامعه نسبت به منکرات احساس درد نکنیم، بسیار خطر دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: حیات انسانی، اکتسابی است و در پرتو دین میسر می شود. پیامبر آمده که انسان را زنده کند و به او حیات طیبه ببخشد. هدف ما انسان ها رسیدن به حیات است، هر چند حیات ما ازلی نیست، اما ابدی است و این دنیا با وجود کوتاهی، ابدیت ما را می سازد.

حاجی صادقی عنوان کرد: دین دنیا را می سازد و با حرکت درست در دنیا، آخرت ساخته می شود. فلسفه دین همین است که ما گرفتار جهل مرکب و بی دردی نشویم. خداوند در قرآن می فرماید هر انسانی بنگرد برای فردا چه فرستاده است. لذا باید برای مقصد توشه فرستاد.

وی با تاکید بر اینکه حکمرانی از مسایل مهم همه مکاتب و نظام های سیاسی است، بیان کرد: نظام حکمرانی سازنده فرهنگ و شاکله جامعه است، اما باید دید نظام حکمرانی حق و شایسته انسان چیست. 300 مکتب در باب حکمرانی وجود دارد، اما باید قبل از اینکه سراغ مکاتب دیگر برویم، به اسلام بنگریم، چراکه اسلام اولین شاخصه یک جامعه دینی را نظام حکمرانی می داند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بر این اساس یک جامعه دینی، جامعه ای است که دارای نظام حکمرانی دینی باشد، اسلام در امر حکمرانی تاسیسی حرف زده و می گوید تنها نظام حکمرانی متناسب با فطرت انسان و تعالی بخش، نظام حکمرانی دینی است که با حریت و شخصیت انسان سازگار است.

حاجی صادقی با بیان اینکه اصل اول حکمرانی دینی این است که فرمانده اصلی خداست، گفت: یعنی در نظام سیاسی اسلام، یک اراده حکم می کند و آن خداست، چراکه خداوند متعال به انسان علم دارد و حکمرانی او در جهت منافع انسان است. توحید یعنی انحصار حاکمیت به خدا و این اصل اول است و لذا حکمرانی ریشه در ربوبیت دارد و مختص خداست.

وی با بیان اینکه هر حکمرانی دارای سه شکل است، عنوان کرد: قانون گذار باید عالم باشد، در قانون گذاری تحت تاثیر هیچ بینشی نباشد و فقط مصلحت انسان را در نظر گیرد و امر و نهی او دارای جایگاه باشد. از این رو فقط حکمرانی خدا این سه شکل را دارد. ولایت، تجلی توحید و ربوبیت خداست و لذا خداوند متعال فرمانروایی خود را از طریق پیامبر و امامان با اراده خود به انجام می رساند. تمرد از پیامبر کفر و شرک است. از این رو جمهوری اسلامی تحت نظام ولایی معنا دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ولایت خدا تحمیلی نیست، تاکید کرد: مومن یعنی رای دادن به حکمرانی خدا. زبان دین زبان دعوت است. هرکس دین را پذیرفت باید به آن عمل کند. ورود به مکتب اختیاری است، اما با ورود به هر مکتب عمل به دستورات آن الزام آور است. مصداق تام حکمرانی دینی، حکومت پیامبر(ص) و امام معصوم است، اما در غیبت امام، ولایت فقیه این نظام حکمرانی را بر اساس اراده خداوند اداره می کند.

حاجی صادقی افزود: نظام حکمرانی دینی ایجابی و سلبی است، تبری قرآن از تولی آن بیشتر است. لذا باید به طاغوت کافر گشت تا مومن شد. از طرفی در نظام ولایی، ولایت قطب است و همه فرماندهی ها در نظام ولایی تحت حکم الله است.

وی با اشاره به شهادت آیت الله رییسی، بیان کرد: نسبت به شهید رییسی قضاوت های مختلفی می شود. من در محضر امام هشتم قسم می خورم ورود ایشان به همه مسیولیت ها فقط برای خدا بود. در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری، با توجه به اینکه تفرقه در جبهه انقلاب مشکلات زیادی در پی داشت، از ایشان درخواست شد تا برای رسیدن به وحدت در انتخابات حضور پیدا کنند، در حالیکه خود  آقای رییسی تمایلی نداشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: مهمترین ویژگی مرحوم رییسی این بود که برای خدا وارد امور می شد و وقتی هم که وارد کاری می شد جهادی کار می کرد. 33 ماه ریاست جمهوری ایشان را با 8 سال ریاست جمهوری های سابق مقایسه کنید تا متوجه کار ایشان شوید.

حاجی صادقی با تاکید بر اینکه یادگاری شهید جمهور این بود که نشان داد رییس جمهور سرباز ولایت است، گفت: مکتب سرباز ولایت بودن ریشه در ادبیات دینی ما دارد. مردمی و جهادی بودن همه نشانه خدایی بودن است. نگران هستیم ریل گذاری شهید رییسی به هم بریزد. ما رییس جمهوری می خواهیم که این ریل گذاری را به هم نریزد و مهمترین مطالبه ما این است که رییس جمهور بر اساس سیاست رهبری اقدام کند، چراکه طی این مدت که از انقلاب گذشته، موفقیت ما در جایی بوده است که به سیاست های رهبری جامه عمل پوشاندیم.

وی تصریح کرد: اگر حوزه موشکی ما دست دولت ها بود، امروز در این حوزه با وضعیت خرابی مواجه بودیم. امروز به برکت موشکی که داریم مورد حمله قرار نمی گیریم. با ولایت محوری می توان در تمام عرصه های کشور موفق شد و انقلاب را تثبیت کرد. شهید رییسی الگوی بزرگی برای این کار بود. رهبری در خصوص مواضع شهید رییسی در خارج از کشور هرگز نگرانی نداشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان کرد: ما رییس جمهور ولایت مداری می خواهیم که قوت عملیات داشته باشد. بروید سراغ کسانی که باور کردند در نظام حکمرانی دینی ولایت فرمانده است و قوت پیاده کردن اراده رهبری را دارند. شهید رییسی ولایت را باور داشت و معتقد بود می شود اراده رهبری را عملیاتی کرد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یادگاری شهید رییسی این بود که نشان داد رییس جمهور سرباز ولایت است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یادگاری شهید رییسی این بود که نشان داد رییس جمهور سرباز ولایت است"، کلیک کنید.