کلنگ زنی پروژه آبرسانی سرانی در خراسان شمالی تا پایان ماه جاری

کلنگ زنی پروژه آبرسانی سرانی در خراسان شمالی تا پایان ماه جاری

ری رایت/خراسان شمالی معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی از انجام کلنگ زنی پروژه آبرسانی سرانی در این استان تا پایان ماه جاری خبر داد.

رشیدی در نشست خبری که هشتم خرداد ماه برگزار شد، اظهار کرد: پروژه آبرسانی سرانی یکی از پروژه های مصوب سفر دولت سیزدهم به این استان است که اعتبار اولیه برای اجرای آن 6 هزار میلیارد تومان بوده و در پیوست قانون قرار گرفته است.

وی گفت: این پروژه در مرحله مناقصه قرار دارد و تا پایان ماه جاری کلنگ زنی می شود و با اجرای آن 40 میلیون مترمکعب آب شرب باکیفیت به آب مصرفی شرب استان اضافه خواهد شد.

رشیدی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم 198 مصوبه در این استان به تصویب رسید، افزود: 12 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار پروژه های سفر دولت سیزدهم بوده و تاکنون 6 هزار و 200 میلیارد تومان به صورت نقدی به استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: انتقال پساب به مجتمع پتروشیمی خراسان از دیگر پروژه های مصوب سفر رییس جمهور شهید به استان بوده که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان این ماه به اتمام خواهد رسید و با اتمام این پروژه 5.5 میلیون متر مکعب آب باکیفیت که در صنعت استفاده می شد، صرفه جویی می شود.

این مقام مسیول تصریح کرد: با بازچرخانی آب کیفیت که در صنایع بزرگ استان استفاده می شود می توان تا یکی دو سال آینده 20 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی کرد.

وی گفت: پروژه های آبرسانی پلنگ دره در بجنورد، شیروان و اسفراین از دیگر پروژه های مصوب سفر هیات دولت سیزدهم است.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی بیان کرد: ساخت راه های روستایی از دیگر پروژه های سفر دولت سیزدهم به این استان بوده که 1200 میلیارد تومان برای ساخت آن ها مصوب شد و طی این سه سال 160 کیلومتر راه روستایی ساخت و آسفالت و 700 کیلومتر نیز روکش و بهسازی شد و چهار درصد به شاخص راه های روستایی استان افزوده شد.

وی افزود: طی دولت سیزدهم 727 کلاس درس ساخته و تحویل داده شده است.

به گفته این مقام مسیول 11 درصد از مدارس این استان از مقاومت لازم برخوردار نیستند که میانگین کشوری 19.5 درصد است.

وی ادامه داد: بالغ بر 780 هزار متر مربع در طرح هادی آسفالت معابر انجام شده و همچنین 540 کیلومتر خط انتقال فیبر نوری از 720 کیلومتر در حال انجام، اجرایی شده است.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلنگ زنی پروژه آبرسانی سرانی در خراسان شمالی تا پایان ماه جاری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلنگ زنی پروژه آبرسانی سرانی در خراسان شمالی تا پایان ماه جاری"، کلیک کنید.