پیش بینی قیمت طلا و سکه 2 خرداد 1403 / پیش شرط های تحرک بازار طلا چیست؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه 2 خرداد 1403 / پیش شرط های تحرک بازار طلا چیست؟

به گزارش ری رایت،قیمت طلا و سکه بعد از حادثه مربوط به بالگرد رییس جمهوری در هفته اخیر چند ساعتی افزایشی شد و سپس ریتم بازار طلا در روند کاهشی قرار گرفت.

تجارت نیوز در خبری نوشت:کارشناسان اقتصادی تزریق های سنگین بازارساز در بازار ارز و مدیریت تقاضا را دلیل کاهش قیمت در بازارهای مالی می دانند.

کاهش قیمت اونس جهانی طلا، سکه امامی را 37 میلیونی می کند

مجتبی دیبا، کارشناس اقتصادی درباره روند قیمت طلا و سکه به تجارت نیوز گفت: «قیمت سکه اکنون در منطقه 40 میلیون تومانی نوسان دارد. اگر بازار اونس جهانی در یکی دو روز آینده کاهشی شود، این قطعه منطقه 37 میلیونی را نیز خواهد دید. لازمه این موضوع، فقط ریزشی شدن اونس جهانی طلاست.»

وی در خصوص قیمت طلای 18 عیار اظهار داشت: «ریزش اونس جهانی در قیمت طلا نیز صدق می کند. اگر طلای جهانی گارد ریزشی بگیرد، برای هر گرم طلا منطقه سه میلیون و 100 تا سه میلیون و 200 هزار تومانی را باید تاچ شده در نظر بگیریم و این موضوع خیلی به رفتار اونس جهانی وابسته است.»

ارزپاشی بازارساز دلار را رام کرد

این کارشناس اقتصادی در خصوص روند قیمت در بازار ارز با توجه به اخبار روزهای اخیر گفت: «دلار بعد از گذراندن یک روز پر تنش سعی کرد به سمت ریتم قبلی خود برگردد.»

وی افزود: «به دلیل حجم سنگینی که بازارساز به بازار ارز تزریق کرد، این دلارهای تزریق شده اثرگذاری خود را در قیمت نشان داد. در نتیجه،قیمت دلار توانست زیر منطقه 58 هزار تومانی تثبیت بدهد و در منطقه 55 هزار و 900 تومانی نیز حرکت هایی داشته باشد.»

تقاضای دلار در نیمه کریدور پنجم بالا می رود

دیبا نیمه کریدور پنجم را منطقه ای با امکان تقاضای بالا در نظر گرفت و خاطرنشان کرد: «نبود پول در بازارها به دلیل سیاست های انقباضی دولت، دست بسیاری از فعالان اقتصادی را بسته است. عدم چرحش پول و نقدینگی در کشور می تواند یکی از عوامل مهم حرکتی دلار باشد که به نظر می رسد با برنامه ریزی هدفمند از سوی بانک مرکزی دنبال می شود.»

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت طلا و سکه 2 خرداد 1403 / پیش شرط های تحرک بازار طلا چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت طلا و سکه 2 خرداد 1403 / پیش شرط های تحرک بازار طلا چیست؟"، کلیک کنید.