پوتین: دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می دانیم

پوتین: دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می دانیم

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، امروز جمعه گفت که روسیه تاکنون سلاح های دوربرد را به کشورهایی که تحت فشار هستند عرضه نکرده است، اما این حق را برای خود محفوظ می داند.

به گزارش ری رایت، پوتین در نشست عمومی مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) گفت: اگر دشمنان روسیه به اوکراین سلاح می دهند و می گویند که می تواند از این سلاح ها علیه خاک روسیه استفاده کند، پس چرا ما این حق را نداریم که همین کار را انجام دهیم؟ روسیه چنین حقی را برای خود محفوظ می دارد.

به گزارش اسپوتنیک، رهبر روسیه با این حال افزود که این بدین معنی نیست که این کشور از فردا عرضه تسلیحات دوربرد به خارج از کشور را آغاز خواهد کرد.

رییس جمهور روسیه هم چنین گفت که بیش از 300 هزار روس در سال گذشته به طور داوطلبانه برای حضور در ارتش قرارداد نظامی امضا کردند.

پوتین در جلسه عمومی سن پترزبورگ گفت: سال گذشته بدون هیچ بسیجی، مردان ما، مردان وطن پرست ما، داوطلبانه به دفتر استخدام ارتش آمدند و با نیروهای مسلح قرارداد امضا کردند و تعداد آنها بیش از 300 هزار نفر بود.

وی اضافه کرد در سال جاری نیز تاکنون بیش از 160 هزار روس قراردادهای نظامی امضا کرده اند.

پوتین افزود: روسیه نیازی به بسیج نیرو ندارد و چنین طرحی هم وجود ندارد. با این حال شاهد بسیج اجباری نیروها در اوکراین هستیم.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین: دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می دانیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین: دادن سلاح های دوربرد به کشورهای تحت فشار را حق خود می دانیم"، کلیک کنید.