پزشکیان: اعتراض حق دانشجو است و باید اعتراض کند

در دانشگاه تهران؛

پزشکیان: اعتراض حق دانشجو است و باید اعتراض کند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اعتراض حق دانشجو است و باید اعتراض کند. اعتراض با اغتشاش فرق می کند. دانشجو باید با کمترین صدمه بیشترین نتیجه را بگیرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خبرگزاری علم و فناوری ری رایت،  جلسه پرسش و پاسخ مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری با جمعی از دانشگاهیان، امروز (یکشنبه) در دانشکدگان فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

پزشکیان گفت: اعتراض حق دانشجو است و باید اعتراض کند. اعتراض با اغتشاش فرق می کند. دانشجو باید با کمترین صدمه بیشترین نتیجه را بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: همیشه طرفدار مردم بوده ام نه قدرت. برای اینکه حق با مردم است. شما انتظار نداشته باشید که همه این مشکلات را بتوانم برطرف کنم. وجود ما برای این نیست که برای مردم قلدری بکنیم.

کاندید ریاست جمهوری افزود: برای اینکه بدانید من کی هستم، گذشته مرا بینید. من در طول مسیولیتم یک نفر را توبیخ و اخراج نکرده ام. کمیته از خانه استاد ما جعبه نوشابه الکل پیدا کرده بود. او را گرفتند و به من خبر دادند. رفتم آنجا و گفتم به شما چه ربطی دارد. من استاد را در همان روز آزاد کردم و بیرون آوردم. من در خانه ام چه کار می کنم به کسی ربطی ندارد. من در زندگی ام از اول تاکنون هیچ کسی را به خاطر عقیده اش نه توبیخ و نه اخراج کرده ام. حتی دوستانی که با من مسیله داشته اند با آنها هم برخورد نکرده ام.

وی در ادامه گفت: من در حد توانم می توانم کار کنم. اگر در صحنه باشید و مطالبه گر حق و قانون باشید من با قدرت می توانم ادامه دهم. برادران و خواهران، آینده مال شماست. ما رفتنی هستیم. فردا مال شماست. ما به شدت داریم محیط زیست را نابود می کنیم. امکان زندگی وجود نخواهد داشت. ما چنان منابع زیرزمینی را داریم نابود می کنیم که در آینده هیچ چیزی نخواهد ماند. من هر حرکتی که بخواهد محیط زیست آسیب بزند مقابله خواهم کرد.

پزشکیان تصریح کرد: کپسولی و تند نمی توان از صنعت و … گفت. من اگر بخواهم کاری بکنم بر اساس کارشناسی است. من می فهمم کارشناسی یعنی چه. دیمی 4 نفر آدم می آوردند می گویند کارشناس داریم و کار کارشناسی می کنیم. بنده می فهمم کارشناس کیست. چهار تا آدم که کارشناس نیستند، مسیولیت گرفته اند و مملکت را به قهقرا برده اند.

وی با اشاره به مسیله گشت ارشاد افزود: روش حل مسیله در این وضعیتی که قرار گرفته ایم روشن است. بنده معتقدم با زور نمی شود کاری انجام داد. آن چیزی که من به عنوان انسان میدانم این است که علم و توانم را در اختیار جامعه بگذارم. در رابطه با بحث حجاب بنده در مجلس و جا های دیگر گفته ام که با این روش امکان پذیر نیست. کاری که ما می کنیم باعث می شود که زنان و دخترانمان نسبت به باورهایمان بی اعتقاد شوند. تا جایی که در اختیار من است من جلوی این کار را می گیرم. من باید بشینیم و با آنها صحبت کنم تا قانع شوند. ما در یک چارچوب پیچیده اجتماعی زندگی می کنیم. حل یک معضل اجتماعی راه حل های مختلف دارد.

پزشکیان در پایان تاکید کرد: ما زمانی می توانیم در این مملکت به شکوفایی برسیم که احترام اساتید را حفظ کنیم. من نمی توانم به اساتیدم بی احترامی کنم و نکردم. برای اینکه جوانانمان نروند، در ابتدا باید احترام آنان را حفظ کنیم و هر کسی این کار را نکند من با آنها برخورد خواهم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشکیان: اعتراض حق دانشجو است و باید اعتراض کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشکیان: اعتراض حق دانشجو است و باید اعتراض کند"، کلیک کنید.