پرویز و احمد، حال تالار حافظ را خوب کردند

ری رایت/فارس یک شب مانده به پایان جشنواره فیلم فجر در شیراز، دو فیلم درباره دو شخصیت بزرگ کشورمان باعث رضایت مندی سینما دوستان در شهر فرهنگ و ادب شد.

شامگاه 21 بهمن ماه ابتدا فیلم سینمایی «احمد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی به نمایش درآمد. فیلمی که خیلی ها با دانستن موضوع آن مشتاق به دیدنش بودند.

20 سال پس از واقعه زلزله بم، فیلمی درباره این خاطره دردناک کشورمان ساخته شد که در آن به تلاش قهرمانانه عده ای برای نجات جان بازماندگان حادثه می پردازد.

قهرمان اصلی فیلم، شهید احمد کاظمی است که با روحیه ای مثال زدنی و تجربیاتی که از دفاع مقدس آموخته، کارهایی به ظاهر نشدنی را عملیاتی می کند.

پرویز و احمد، حال تالار حافظ را خوب کردند

برخلاف برخی فیلم های جشنواره امسال که کسالت بار بودند و تماشاگران برای پایان آن ها لحظه شماری می کردند، «احمد» اکثریت مخاطبان را تا پایان به خود جذب کرده بود.

هرچند در جلسه نقد و بررسی دو منتقد حاضر در سالن غزل، ایرادهایی را به فیلم وارد کردند. از جمله اینکه چرا در این فیلم، تمام اقدامات مهم 24 ساعت ابتدایی روز حادثه به پای شهید کاظمی و یارانش نوشته شده است.

پرویز و احمد، حال تالار حافظ را خوب کردند

 یکی از منتقدان با بیان اینکه چنین رویکردی در اکران عمومی ممکن است به واکنش منفی از سوی مخاطبان عام بیانجامد، گفت: در اینکه شهید کاظمی رشادتی مثال زدنی در واقعه بم به خرج داده است، شکی نیست. اما در فیلم، مساله طوری بیان شد که تلاش های سایر گروه ها، به عنوان مثال جمعیت هلال احمر شیراز که به عنوان یکی از نخستین گروه ها به کمک مردم این شهر رفت، به طور کلی نادیده گرفته شد.

همچنین به برخی اغراق های و آلوده کردن فضای فیلم به سیاست، دیگر ایرادهایی بود که به سازندگان این فیلم گرفته شد، اما در مجموع شاهد رضایتمندی مخاطبان از احمد بودیم.

دومین فیلمی که شنبه شب روی پرده تالار حافظ اکران شد، «پرویز خان» ساخته علی ثقفی بود. فیلمی درباره پرویز دهداری، سرمربی فقید و خوشنام تیم ملی کشورمان.

سعید پورصمیمی با بازی در نقش پرویزخان، به وضوح توانست دل مخاطبان شیرازی را به دست بیاورد. کارگردان به خوبی روی خاطرات و نوستالژی های فوتبال دوستان دست گذاشته بود تا در نهایت یک فیلم دوست داشتنی و در عین حال تاثیرگذار را به جشنواره امسال تحویل دهد.

پرویز و احمد، حال تالار حافظ را خوب کردند

«پرویزخان» شنبه شب علاوه بر اینکه در تالار حافظ بارها واکنش های مثبت حضار را برانگیخت، در همین شب نامزد 6 سیمرغ بلورین نیز شد.

بهترین جلوه های بصری، بهترین طراحی صحنه، بهترین تدوین، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم، بخش هایی هستند که پرویزخان در آنها نامزد دارد و باید دید یکشنبه شب چه توفیقی در کسب سیمرغ خواهد داشت.

به گزارش ری رایت، بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر شیراز، یکشنبه شب با انیمیشن «شمشیر و اندوه» و سپس با فیلم سینمایی «باغ کیانوش» به پایان خواهد رسید.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرویز و احمد، حال تالار حافظ را خوب کردند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرویز و احمد، حال تالار حافظ را خوب کردند"، کلیک کنید.