پایان ارزیابی سازمان جهانی هواشناسی از وضعیت سامانه هشدار سیل ایران

پایان ارزیابی سازمان جهانی هواشناسی از وضعیت سامانه هشدار سیل ایران

ارزیابی اولیه سازمان جهانی هواشناسی از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود سامانه هشدار سیل ایران پس از برگزاری چهار جلسه تخصصی پایان یافت.

به گزارش ری رایت، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور گفت: ارزیابی اولیه مدیران کمیته خدمات آبشناسی سازمان جهانی هواشناسی از ظرفیت ها و زیرساخت های موجود سامانه هشدار سیل ایران پس از برگزاری چهار جلسه تخصصی و بازدید میدانی پایان یافت.

صادق ضیائیان در حاشیه نشست اعضای کمیته خدمات آبشناسی سازمان جهانی هواشناسی در تهران اظهار داشت: این ارزیابی در راستای اجرای برنامه مشترک سازمان هواشناسی کشور و سازمان جهانی هواشناسی برای به روزرسانی و ارتقاء سامانه هشدار سیل ایران انجام شده است.

وی افزود: مدیران و کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی در این بررسی، زیرساخت ها و ظرفیت های سامانه هشدار سیل در سازمان هواشناسی کشور را بررسی کردند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: بر اساس برنامه مشترک دو سازمان، قرار است سازمان جهانی هواشناسی دانش فنی و رهنمودهای لازم برای رفع خلاء های سامانه هشدار سیل کشور و به روزرسانی آن به ایران ارائه کند.

ضیائیان تصریح کرد: انتقال تجربه جهانی توسط خبره ترین تیم هیدرولوژی سازمان جهانی هواشناسی و ارائه پیشنهادات کاربردی برای بهبود سامانه هشدار سیل در کشور از مهمترین دستاوردهای این برنامه بود.

وی گفت: همواره بخش قابل توجهی از مساحت کشور تحت تاثیر بارش های رگباری و شدید است که منجر به بروز مخاطره سیلاب و پیامدهای ناشی از آن می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور گفت: این شرایط با مسأله تغییر اقلیم تشدید شده است به نحوی که فراوانی وقوع رویدادهای سیل در کشور به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

ضیائیان افزود: سازمان هواشناسی بر اساس وظایف ذاتی خود از سال ها قبل برنامه های توسعه ای برای تقویت خدمات پیش بینی سیل را در دستور کار قرار داده و به رغم تحریم ها، سه سامانه بومی هشدار سیل را وارد فاز عملیاتی کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به تجارب مفید سازمان جهانی هواشناسی و اهمیت به روزرسانی سامانه های داخلی، یک برنامه مشترک همکاری بین سازمان جهانی هواشناسی و سازمان هواشناسی کشور شکل گرفت که به ارتقاء کیفیت خدمات پیش بینی هشدار سیل ایران کمک می کند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور افزود: در این راستا یک هئیت مدیریتی و کارشناسی از سازمان جهانی هواشناسی برای ارزیابی وضعیت موجود سامانه های هشدار سیل با هدف ارزیابی نقاط ضعف و قوت به ایران سفر کرد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان ارزیابی سازمان جهانی هواشناسی از وضعیت سامانه هشدار سیل ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان ارزیابی سازمان جهانی هواشناسی از وضعیت سامانه هشدار سیل ایران"، کلیک کنید.