وزیر نیرو: ایران جزو کشور های برتر در سدسازی است

وزیر نیرو: ایران جزو کشور های برتر در سدسازی است

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه بر اساس اعلام کمیسیون بین المللی سد های بزرگ، ایران جزو کشور های برتر جهان در بخش سدسازی است، گفت: ایران در حوزه تولید برق حرارتی جزو 10 کشور اول جهان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، علی اکبر محرابیان در مراسم افتتاح چند منظوره «اومااویا» در کشور سریلانکا، اظهار داشت: بر اساس اعلام کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی ایران پنجمین کشور جهان از لحاظ وسعت شبکه های آبیاری و زهکشی است.

وی ادامه داد: در عرصه تولید تجهیزات و قطعات مورد نیاز تصفیه خانه های آب و فاضلاب موفق شدیم بیش از 95 درصد نیاز خود را در داخل کشور تامین کنیم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: به برکت این دستاورد ها بیش از 200 سد بزرگ و 600 سد کوچک با حجم مخزن حدود 60 میلیارد مترمکعب و حدود 2.5 میلیون هکتار شبکه آبیاری و زهکشی مدرن و صد های تصفیه خانه آب و فاضلاب در ایران ساخته شده است.

محرابیان خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت کشور در صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش آب و برق و فاضلاب توانسته ایم پروژه بزرگ را در کشور جهان به اتمام برسانیم و یا در حال اجرا داشته باشیم.

وی گفت: به عنوان مثال در کشور تاجیکستان از پروژه های به بهره برداری رسیده می توان به سد و نیروگاه سنگ توده و از پروژه های در حال ساخت می توان به سد راغون به عنوان بزرگ ترین طرح عمرانی در جهان و به تعبیری مرتفع ترین سد جهان به ارتفاع 335 متر و حجم ذخیره 14 میلیارد متر مکعب توسط مشاوران و پیمانکاران بین المللی از جمله شرکت های ایرانی اشاره کرد.

وزیر نیرو گفت: امروز نیز سد و نیروگاه بزرگ اومااویا در کشور زیبا و سرسبز سری لانکا به بهره برداری می رسد که در ادامه به ابعاد آن خواهیم پرداخت. پروژه اومااویا 1700 فرصت شغلی برای مردم سریلانکا ایجاد می کند و ساخت دو سد در این پروژه انجام خواهد شد.

محرابیان ادامه داد: در بخش برق بر اساس آمار های آژانس بین المللی انرژی در حوزه تولید برق حرارتی ایران جزو 10 کشور اول جهان است؛ همچنین در بخش نیروگاه های برق آبی به همت متخصصان ایرانی جزو کشور های برتر جهان هستیم.

وی با اشاره به روسای جمهور و وزیرانی که در مراسم حضور دارند، گفت: امروز ما در این مکان و محفل دوستانه گردهم آمده ایم تا یکی از دستاورد های اقتصادی و فنی مشترک بین دو کشور را به صورت رسمی به بهره برداری برسانیم.

وزیر نیرو ادامه داد: تاکید می کنیم که در نتیجه رویکرد مثبت دولت ها و کشور ها در عرصه بین الملل می توان خیر و صلاح مشترک را آرمان قرار داد و عرصه های فنی و اقتصادی را انگیزه ای برای توسعه صلح و دوستی بین کشور ها و ملت ها در نظر گرفت و از این طریق آسایش و رفاه را به آحاد مردم تقدیم کرد.

محرابیان خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت فنی و مهندسی در صدور خدمات فنی و مهندسی در بخش آب و برق و فاضلاب توانسته ایم پروژه بزرگ را در کشور جهان به اتمام برسانیم و یا در حال اجرا داشته باشیم.

وی گفت: به عنوان مثال در کشور تاجیکستان از پروژه های به بهره برداری رسیده می توان به سد و نیروگاه سنگ توده و از پروژه های در حال ساخت می توان به سد راغون به عنوان بزرگ ترین طرح عمرانی در جهان و به تعبیری مرتفع ترین سد جهان به ارتفاع 335 متر و حجم ذخیره 14 میلیارد متر مکعب توسط مشاوران و پیمانکاران بین المللی از جمله شرکت های ایرانی اشاره کرد.

وزیر نیرو گفت: و امروز نیز سد و نیروگاه بزرگ اومااویا در کشور زیبا و سرسبز سری لانکا به بهره برداری می رسد که در ادامه به ابعاد آن خواهیم پرداخت.

محرابیان ادامه داد: در بخش برق بر اساس آمار های آژانس بین المللی انرژی در حوزه تولید برق حرارتی ایران جزو 10 کشور اول جهان است.

وی افزود: در بخش نیروگاه های برق آبی به همت متخصصان ایرانی جزو کشور های برتر جهان هستیم.

وزیر نیرو با اشاره به روسای جمهور و وزیرانی که در مراسم حضور دارند و سایرین گفت: امروز ما در این مکان و محفل دوستانه گردهم آمده ایم تا یکی از دستاورد های اقتصادی و فنی مشترک بین دو کشور را به صورت رسمی به بهره برداری برسانیم.

محرابیان بیان کرد: تاکید می کنیم که در نتیجه رویکرد مثبت دولت ها و کشور ها در عرصه بین الملل می توان خیر و صلاح مشترک را آرمان قرار داد و عرصه های فنی و اقتصادی را انگیزه ای برای توسعه صلح و دوستی بین کشور ها و ملت ها در نظر گرفت و از این طریق آسایش و رفاه را به آحاد مردم تقدیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر نیرو: ایران جزو کشور های برتر در سدسازی است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر نیرو: ایران جزو کشور های برتر در سدسازی است"، کلیک کنید.