واکنش کاخ سفید به «گشتاپو» خواندن دولت بایدن از سوی ترامپ

واکنش کاخ سفید به «گشتاپو» خواندن دولت بایدن از سوی ترامپ

به گزارش ری رایت اظهارات عصر شنبه دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا علیه جو بایدن در حالی مطرح شد که او داشت در مورد دردسرهای حقوقی خودش صحبت می کرد و به دادستان های این پرونده ها می تاخت و همچنین در مورد کیفرخواست های جدیدی که علیه چندین تن از دستیاران ارشد سابقش در آریزونا مطرح شده، اعتراض می کرد.

به نقل از ری رایت براساس فایل صوتی از ضیافتی که به دست ان بی سی نیوز رسیده، ترامپ گفت: «این افراد یک دولت گشتاپو را اداره می کنند. و این تنها چیزی است که آنها دارند. و این تنها راهی است که آنها از نظر خود پیروز می شوند.»

رییس جمهور سابق آمریکا افزود: «بایدن بدترین رییس جمهور تاریخ کشور ماست. او به شدت بی کفایت و ناتوان است. او مثل چی حقه باز است! او کاندیدای تحت نفوذ و کنترل نیروهای خارجی است… او مقادیر زیادی پول از چین، روسیه، اوکراین و بسیاری از کشورهای دیگر می پذیرد. او حقه باز است.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، «ایمی اسپیتالنیک» مدیر اجرایی شورای روابط عمومی یهودی یکشنبه در بیانیه ای گفت: «انجام چنین مقایسه هایی همیشه اشتباه، توهین آمیز و نفرت انگیز است؛ خصوصا زمانی که آن را در کنار سابقه طولانی این رییس جمهور سابق در عادی سازی یهودستیزی در نظر گرفت. به خصوص استفاده از مقایسه هایی با نازی ها در خدمت یک برنامه متعصبانه و اقتدارگرا، شنیع است.»

کاخ سفید در بیانیه ای تند به اظهارات ترامپ پاسخ داد و به رفتار و لفاظی های گذشته این نامزد احتمالی جمهوری خواه، اشاره داشت، از جمله اظهارات مکرر او مبنی بر اینکه مهاجران غیرقانونی «خون کشور ما را مسموم می کنند»؛ زبانی که لفاظی های آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی و دیگر برترپنداران سفیدپوست را بازتاب می دهد.

اندرو بیتز، سخنگوی کاخ سفید گفت: «رییس جمهور بایدن به جای تکرار لفاظی های وحشتناک فاشیست ها، صرف ناهار با نیونازی ها، و دامن زدن به تیوری های توطیه ای که به قیمت جان یک افسر پلیس شجاع تمام شده است، مردم آمریکا را حول ارزش های دموکراتیک مشترک و حاکمیت قانون گرد هم می آورد؛ رویکردی که باعث شده بزرگ ترین کاهش جرایم خشونت آمیز در 50 سال گذشته رخ دهد.»

از سوی دیگر حامیان ترامپ تلاش کردند تا صحبت های او را لاپوشانی کنند.

داگ بورگم، فرماندار داکوتای شمالی که جزو چندین گزینه محتمل برای معاونت ترامپ است و در همان مهمانی جنجالی در عمارت مارالاگو شرکت داشت، یکشنبه درباره عبارت «گشتاپو» که ترامپ استفاده کرده بود، به شبکه خبری سی ان ان گفت: «این صحبت در کانون سخنان او نبود. اکثریت آمریکایی ها احساس می کنند محاکمه ای که او در حال حاضر در آن حضور دارد، انگیزه های سیاسی دارد.»

هنوز نمایندگان ترامپ به سخنان او واکنشی نشان نداده اند. اظهارات ترامپ بعدازظهر شنبه در باشگاه مارآلاگو در فلوریدا در جمع صدها عضو کمیته ملی جمهوری خواه بیان شد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش کاخ سفید به «گشتاپو» خواندن دولت بایدن از سوی ترامپ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش کاخ سفید به «گشتاپو» خواندن دولت بایدن از سوی ترامپ"، کلیک کنید.