واکنش سرپرست حجاج ایرانی به اخراج خبرنگاران از عربستان

واکنش سرپرست حجاج ایرانی به اخراج خبرنگاران از عربستان

آفتاب نیوز :

سرپرست حجاج ایرانی در واکنش به اخراج گروه 6 نفره از خبرنگاران صداوسیما گفت: چنین اتفاقی برای نخستین بار رخ داده است.

حجت الاسلام عبدالفتاح نواب در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، ابراز امیدواری کرد که باقیمانده زایران کشورمان به آرامی و سهولت وارد سرزمین وحی شود و با حجی مقبول به سلامتی به کشور بازگردند.

در ادامه این جلسه مسیول کنسولگری جمهوری اسلامی ایران از اقدامات و پیگیری های انجام شده در موضوع دستگیری گروه رسانه ای صدا و سیما و بازگرداندن این گروه به کشور گزارش داد و گفت: با وجود پیگیری ها در سطوح مختلف این گروه را به فرودگاه منتقل و به کشور بازگرداندند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه تا آنجا که اطلاع دارم این اقدام برای اولین بار اتفاق افتاده، اظهار کرد: زایران سوال می کنند مگر اینکه چه کرده اند که عربستان این گروه را دستگیر و به کشور بازگرداند؟

در ادامه این جلسه رییس ستاد مدینه تعداد زایرانی را که از آغاز عملیات حج در 24 اردیبهشت ماه تاکنون وارد شهر پیامبر (ص) شدند حدود 32400 نفر اعلام کرد.

به گفته وی، این زایران در قالب 233 کاروان با 140 پرواز وارد شهر پیامبر شده و به زیارت حرم نبوی و جنت البقیع مشرف شدند.

علی اصغری تعداد زایران حاضر در مدینه را بیش از 10 هزار نفر عنوان کرد و گفت: 25500 زایر تاکنون به زیارت روضه شریف مشرف شدند و بیش از 27000 نفر هم از فرصت زیارت دوره استفاده کردند و 381 هزار پرس غذا نیز در دو آشپزخانه مرکزی در این شهر برای تغذیه زایران طبخ و توزیع شده است.

در پایان این جلسه، ناصر روستا؛ مسیول ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت درمدینه به فعالیت درمانگاه های 24 ساعته و 16 ساعته و مرکزی در شهر پیامبر برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به زایران ایرانی اشاره کرد و با اشاره به راهکار های انجام شده برای کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه 16 ساعته، شرایط کلی را روان و آرام توصیف کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش سرپرست حجاج ایرانی به اخراج خبرنگاران از عربستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش سرپرست حجاج ایرانی به اخراج خبرنگاران از عربستان"، کلیک کنید.