هواشناسی 5 خرداد 1403/ هشدار نارنجیِ هواشناسی برای 10 استان

هواشناسی 5 خرداد 1403/ هشدار نارنجیِ هواشناسی برای 10 استان

آفتاب نیوز :

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران تا چهارشنبه در نقاط مختلف کشور همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق ایران خبر داد.

صادق ضیاییان در گفتگو با ری رایت افزود:امروز (5 خرداد ماه) سامانه بارشی تقویت می شود و در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، سواحل دریای خزر و برخی نقاط واقع در غرب و مرکز کشور و برخی نقاط در شمال شرق رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و مازندران بارش شدت خواهد داشت. 

وی اضافه کرد: یکشنبه (6 خردادماه) گستره بارش در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز، قم، شمال استان های همدان، مرکزی و برخی نقاط اصفهان خواهد بود. 

ضیاییان ادامه داد: دوشنبه و سه شنبه (7 و 8 خرداد ماه) در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، برخی مناطق کوهستانی استان گلستان و شرق، سمنان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (9 خرداد ماه) در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط دامنه های جنوبی آن بارش رخ می دهد.

ضیاییان ادامه داد: طی پنج روز آینده ریزش تگرگ در برخی مناطق مستعد و وزش باد شدید و گردوخاک همراه با سامانه بارشی دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: از امروز تا سه شنبه در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی می شود. تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک انتظار می رود.

ضیاییان ادامه داد: طی دو روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهند شد. یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج می شوند.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (6 خرداد) قسمتی ابری، وزش باد، در بعضی ساعت ها افزایش ابر و باد، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد دوشنبه (7 خرداد) کمی ابری تا قسمتی ابری، وزش باد، در بعضی ساعت ها افزایش باد با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 6 و 4 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 45 و 45 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 5 خرداد 1403/ هشدار نارنجیِ هواشناسی برای 10 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 5 خرداد 1403/ هشدار نارنجیِ هواشناسی برای 10 استان"، کلیک کنید.