هفته آینده پربارش است

بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو بیشترین بارش کشور تا پایان خرداد طی یک هفته آینده رخ می دهد. میانگین دمای هوای کشور تا هفته اول خرداد کمتر از نرمال و پس از آن تا پایان خرداد بیش از نرمال خواهد بود.

هفته آینده پربارش است

آفتاب نیوز :

جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از 24 اردیبهشت ماه تا 3 تیر ماه سال 1403 تولید و ارایه شد. بر این اساس، طی هفته آینده (24 تا 30 اردیبهشت) عمده بارش کشور در شمال شرق، استان ها در دو سوی البرز، شمال غرب و مناطقی از جنوب غرب کشور رخ می دهد. بارش انباشته این مناطق با احتمال حدود 75 درصد بین 30 تا 80 میلیمتر است همچنین بارش در جنوب و جنوب شرق کشور قابل توجه نیست و در سایر مناطق در محدوده نرمال است.

بارش هفته دوم در نیمه شمالی کشور نرمال و در استان های واقع در نیمه جنوبی کمتر از نرمال و یا بی بارش خواهند بود. احتمال وقوع بارش بیش از 50 میلیمتر در پهنه ایران کمتر از 25 درصد است. در هفته های سوم و چهارم بارش کشور کمتر از نرمال و عمدتا محدود به شمال غرب و استان های ساحلی خزر است. بارش هفته های پنجم و ششم کشور کمتر از نرمال و بیشتر مناطق بی بارش خواهند بود.

جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی دمای هوای کشور نیز بر مبنای نقشه های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از 24 اردیبهشت ماه تا 3 تیر ماه سال 1403 تولید و ارایه شد. بر این اساس، طی هفته اول آینده (24 تا 30 اردیبهشت) میانگین دمای هوا در شرق کشور 1 تا 2 درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق 1 تا 5 درجه کمتر از آن است همچنین بیشترین کاهش دما (3 تا 5 درجه) در شمال غرب رخ می دهد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوای هفته دوم در نوار شمال شرقی کشور 2 تا 5 درجه کمتر از نرمال و برای سایر مناطق نرمال تا دو درجه کمتر از آن پیش بینی شده است. دمای هفته های سوم تا ششم در مناطق ساحلی تا یک درجه و برای سایر مناطق تا 2 درجه بیش از نرمال برآورد می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هفته آینده پربارش است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هفته آینده پربارش است"، کلیک کنید.