نیاز تولیدداخل به ورود فرهنگ نوین دانش بنیان و استارت آپ ها

اقتصاد دانش و رییس جمهور آینده /4

نیاز تولیدداخل به ورود فرهنگ نوین دانش بنیان و استارت آپ ها

یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر فضای ورود ایده های دانش بنیانی و سرمایه به کشور باز شود علاوه بر بهره وری اقتصادی، عواید بسیار مهم تری به نام تحول فرهنگی در عرصه علم و تولید وارد کشور خواهد شد.

ماهان مازندرانی با برشمردن برخی از شرکت های دانش بنیان و استارتاپی فعال در حوزه بانکداری مجازی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری ری رایت گفت: زمانی که علی رغم  سرمایه گذاری کلان با سود 130 میلیارد تومانی برخی از این شرکت ها مواجه می شویم، اولین نکته ای که توجه ها را به خود جلب می کند، جذابیت پایین کار این حوزه در کشور است؛ از این رو می توان گفت که ما در ایران بیش از حمایت از دانش بنیان ها حرف حمایت کردن را می زنیم.

کارشناس اقتصادی در خصوص مطالبات این بخش از رییس جمهور آینده تاکید کرد: یکی از شرکت های تحت نظر من در حال طی کردن روند دانش بنیانی شدن است و در همین راه دریافتم که با وجود رتبه بندی و دسته بندی های عجیب حمایت قانونی چندانی نخواهیم داشت. متاسفانه با توجه به اینکه کسب وکار ها فضای باز کافی برای فعالیت و جذب سرمایه از خارج و داخل کشور را ندارد، در فضای دانش بنیانی پیشرفت کافی نداشته ایم. شایان ذکر است که از دولت نیز نمی توان انتظار تزریق سرمایه داشت.

نیاز به واردات دوره های آموزشی و تکنولوژی دانش بنیان در کشور

در حوزه دانش بنیان ها ورود فرهنگ نوین مهمتر از ورود سرمایه است

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: اگر فضای ورود ایده های دانش بنیانی و سرمایه به کشور باز شود علاوه بر بهره وری اقتصادی، عواید بسیار مهم تری به نام تحول فرهنگی وارد کشور خواهد شد. به عنوان مثال می توانیم به ورود سرویس های فروش آنلاین کالا اشاره کنیم که فضای خرید و فروش در کشور را کاملا متحول کرد.

وی ادامه داد: به همین جهت کار روی روان کردن فضای ورود فرهنگ و سرمایه دانش بنیانی به کشور بسیار جذاب و مورد نیاز است. قابل ذکر است که زمانی تکنولوژی و فرهنگ تکنولوژی از ایران به دنیا صادر می شد، اما هم اکنون باید بپذیریم که در برخی از جهات نیاز به واردات از خارج کشور داریم. این واردات به معنای آوردن پیچ مهره نیست بلکه بایستی بر واردات دوره های آموزشی و اطلاعات و تکنولوژی اهتمام داشته باشیم و از دولت آینده نیز انتظار می رود از این مورد حمایت کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیاز تولیدداخل به ورود فرهنگ نوین دانش بنیان و استارت آپ ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیاز تولیدداخل به ورود فرهنگ نوین دانش بنیان و استارت آپ ها"، کلیک کنید.