نیاز آذربایجان غربی به 5000 کلاس درس برای رسیدن به استاندارد کشوری

نیاز آذربایجان غربی به 5000 کلاس درس برای رسیدن به استاندارد کشوری

به گزارش خبرگزاری ری رایت از آذربایجان غربی، علی مطهری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن روز معلم اظهار کرد: استان آذربایجان غربی برای رسیدن به میانگین سرانه آموزشی در کشور نیازمند احداث 5 هزار کلاس درس است ضمن اینکه در 2.5 سال اخیر 1034 کلاس به تعداد کلاس های درس استان اضافه شده و هم اکنون یک هزار و 700 کلاس درس نیمه تمام در استان در حال احداث است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در خصوص برنامه های هفته و روز معلم اظهار کرد: بیش از 500 عنوان برنامه شاخص در هفته معلم در سراسر استان برگزار می شود که از مهم ترین آنها نواختن زنگ سپاس از معلم، اعزام 45 معلم، مدیر، مشاور نمونه استانی به دیدار با مقام معظم رهبری، تجلیل 20معلم نمونه و منتخب استانی، نشست صمیمی با بازنشستگان فرهنگی، نشست فرهنگیان با استانداران از جمله این برنامه ها هستند.

مطهری با بیان اینکه کمبود معلم یک مسیله کشوری است، افزود: برای سال تحصیلی جدید 2200 نیروی جدید از طریق آزمون استخدامی، 1000 معلم از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید میزان افزایش شهریه مدارس غیر دولتی حدود 40درصد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: امسال معلم نمونه کشوری از استان نداریم.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیاز آذربایجان غربی به 5000 کلاس درس برای رسیدن به استاندارد کشوری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیاز آذربایجان غربی به 5000 کلاس درس برای رسیدن به استاندارد کشوری"، کلیک کنید.