نگرانی از یورش گارد ملی آمریکا به دانشجویان معترض

دانشجویان معترض ضدجنگ غزه در آمریکا گفتند تا زمانی که تضمین داده نشود پلیس نیویورک یا گارد ملی ایالات متحده علیه دانشجویان اقدامی نخواهند کرد، وارد مذاکره با دانشگاه نخواهند شد.

به گزارش ری رایت، در سراسر ایالات متحده، دانشجویان بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها در همبستگی با دانشجویان دانشگاه کلمبیا از جمله دانشگاه ییل، ام آی تی، دانشگاه تافتس، دانشگاه میشیگان و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، تظاهراتی را آغاز کرده اند. دانشجویان بسیاری از کلمبیا، ییل، مینه سوتا و دانشگاه نیویورک در بازداشت به سر می برند و پلیس وارد عمل شده و زمزمه هایی از احتمال مداخله گارد ملی این کشور برای جمع کردن اعتراضات به گوش می رسد.

دانشجویان دانشگاه کلمبیا که از پایان دادن به تظاهرات خود علیه جنگ رژیم صهیونیستی در غزه امتناع می ورزند، می گویند مقامات دانشگاه تهدید کرده اند که گارد ملی و پلیس را برای پاکسازی چادرهایشان وارد می کنند.

نگرانی از یورش گارد ملی آمریکا به دانشجویان معترض
تجمع حمایت از غزه در دانشگاه های آمریکا
نگرانی از یورش گارد ملی آمریکا به دانشجویان معترض
پلیس آمریکا در حال سرکوب دانشجویان معترض

دانشجویان معترض عضو «گروه دانشجویان عدالت برای فسطین در کلمبیا» امروز چهارشنبه در بیانیه ای که در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) منتشر کردند، گفتند: «تا زمانی که به شکل کتبی تضمین داده نشود که پلیس نیویورک یا گارد ملی علیه دانشجویانش اقدامی نخواهد کرد، وارد مذاکره با دانشگاه نخواهیم شد.»

در این بیانیه آمده است: «در طول تاریخ، ما شاهد بوده ایم که معترضان مسالمت آمیز به شدت توسط گارد ملی سرکوب شده و مورد حمله قرار گرفته اند؛ از معترضان “جان سیاه پوستان مهم است” در فرگوسن میسوری، تا دانشجویان معترض به جنگ ویتنام در دانشگاه ایالتی کنت در اوهایو که به خاطر صحبت مسالمت آمیز علیه جنگ و ویرانی به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و جرح قرار گرفته و به قتل رسیدند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این نگران کننده است که دانشگاه کلمبیا در حال پیوستن به صفوف آن ها در تاریخ است، اما ما در تعهد خود به آزادی فلسطین دلسرد نیستیم.»

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگرانی از یورش گارد ملی آمریکا به دانشجویان معترض" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگرانی از یورش گارد ملی آمریکا به دانشجویان معترض"، کلیک کنید.