نوشیدنی های خوشمزه ای که باعث سرطان کبد می شوند

نوشیدنی های خوشمزه ای که باعث سرطان کبد می شوند

به گفته محققان، این، اولین مطالعه ای است که ارتباط بین مصرف نوشیدنی های شیرین شده با شکر و مرگ و میر ناشی از بیماری مزمن کبدی را گزارش می کند. نتایج تحقیقات پیشین همچنین نشان داده بود: مصرف زیاد این نوشیدنی ها با خطر بالاتر ابتلا به دیابت، چاقی، بیماری های قلبی و پوسیدگی دندان مرتبط هستند.

بر اساس نتایج این مطالعه که بر روی تقریباً 100 هزار زن یایسه انجام شد، احتمال ابتلا به سرطان کبد و مرگ و میر ناشی از بیماری مزمن کبدی، در زنانی که روزانه یک یا چند نوشیدنی شیرین شده با شکر مصرف می کردند، به ترتیب 85 درصد و 68 درصد بیشتر از زنانی بود که کمتر از سه نوشیدنی شیرین در ماه مصرف می کردند.

دانشمندان اظهار داشتند: این یافته ها، می توانند راه را برای توسعه و ایجاد یک استراتژی بهداشت عمومی به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری های کبدی هموار کنند. یافته های تحقیقاتی در مجله JAMA منتشر شده است.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوشیدنی های خوشمزه ای که باعث سرطان کبد می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوشیدنی های خوشمزه ای که باعث سرطان کبد می شوند"، کلیک کنید.