مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری از 600 میلیون متر مکعب عبور کرد

مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری از 600 میلیون متر مکعب عبور کرد

با تداوم کاهش فراگیر دما در کشور، مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری نیز روند صعودی خود را حفظ کرد و طی 24 ساعت گذشته، برای نخستین بار در سال جاری، از مرز 600 میلیون مترمکعب عبور کرد و به عدد 611 میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش ری رایت و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید عقلی، مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور (مرکز دیسپچینگ) با اعلام این خبر، اظهار داشت: روز گذشته، مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده برای نخستین بار از ابتدای سال، به بیش از 600 میلیون مترمکعب در روز رسید و عدد 610 میلیون مترمکعب را ثبت کرد که این عدد بیش از 70 درصد کل گاز تولیدی کشور است.

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور با اشاره به گزارش های هواشناسی در خصوص تداوم کاهش دما در سراسر کشور طی هفته پیش رو،  گفت: پیش بینی می شود که با تداوم بارش ها و کاهش دما در سراسر کشور، هفته آینده میزان مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری از مرز 650 میلیون مترمکعب عبور کند.

عقلی در ادامه، درخصوص میزان مصرف گاز در استان های مختلف گفت: بر اساس دسته بندی اقلیم ها، به ترتیب استان های آذربایجان غربی در اقلیم یک، استان کردستان در اقلیم 2 و استان تهران در اقلیم 3 بیشترین میزان مصرف را ثبت کرده اند. نکته حایز اهمیت این که طی 24 ساعت گذشته میزان مصرف در 3 استان خراسان رضوی، تهران و اصفهان حدود 7 میلیون مترمکعب افزایش یافته که این افزایش مصرف، معادل کل مصرف استان چهارمحال و بختیاری است.

وی در پایان، با تاکید بر این که اولین گام برای بهره مندی همه مشترکین از نعمت گاز در ایام سرد سال، همدلی هموطنان در نقاط مختلف کشور است گفت:  شرط عبوری آرام از زمستان پیش رو، مدیریت مصرف گاز در تمامی بخش ها است. از آن جا که مصارف بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده بیشترین میزان گاز تحویلی به شبکه انتقال کشور را به خود اختصاص داده، از تمامی هموطنان عزیز می خواهیم تا با مدیریت مصرف انرژی، از طریق استفاده از تجهیزات گرمایشی با راندمان بالا، رعایت دمای مناسب محیط و جلوگیری از هدررفت انرژی به ویژه در بخش های خانگی و تجاری، به حفظ جریان پایدار گاز در تمامی بخش ها در اقصی نقاط کشور کمک کنند.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری از 600 میلیون متر مکعب عبور کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری از 600 میلیون متر مکعب عبور کرد"، کلیک کنید.