مزایای استفاده از تیشرت در محیط های کاری

آفتاب نیوز :

آیا می دانید چگونه یک تیشرت کار عالی را انتخاب نمایید؟ در این مقاله با مزایای استفاده از تیشرت کار و همچنین انواع تیشرت های کاری آشنا خواهید شد.

چه چیزی از تیشرت کار تابستانی خود نیاز دارید؟

هر زمان که لباس کار ایمنی می خرید، همیشه باید با فکر کردن به نیاز های خاص خود شروع کنید. بنابراین، در اینجا چند سوال برای شروع انتخاب و خرید تیشرت کار تابستانی وجود دارد:

  • آیا شما ملزم به پوشیدن نوع خاصی از تی شرت هستید؟
  • هر چند وقت یک بار زیر نور مستقیم خورشید کار خواهید کرد؟
  • میانگین دمای تابستان در فضای باز در منطقه شما چگونه است؟
  • آیا شغل شما مستلزم پوشیدن تیشرت آستین بلند برای ایمنی بیشتر است؟
  • آیا به لباس هایی با رتبه دید بالا ANSI 107 نیاز دارید؟

برای انتخاب بهترین تیشرت های کار برای داشتن عملکرد سخت، انعطاف پذیر و همه کاره در گرم ترین روز های تابستان، با دقت به سوالات بالا پاسخ دهید. این به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین تیشرت را انتخاب نمایید.

ویژگی های تیشرت کار مناسب

تیشرت های کاری دارای یک سری ویژگی های مهم هستند که برای داشتن حداکثر عملکرد در فضای باز، باید به دنبال برخی یا همه این ویژگی ها در تیشرت کار تابستانی خود باشید:

1. رنگ: بسیاری از تیشرت های کار با رنگ های روشن که دارای دید بهتری است تولید می شوند. این نه تنها در دیده شده بهتر کارگر نقش مهمی دارد بلکه موجب عدم جذب بیشتر گرما و نور خورشید می شود. بعضی از تیشرت های کاری دارای رتبه ANSI 107 برای دیده شدن بهتر هستند که شامل رنگ های فلورسنت و نوار های بازتابنده هستند.

2. حذف رطوبت: یک تیشرت ضد رطوبت، رطوبت را از پوست شما می گیرد و آن را به سطح لباس می رساند تا راحت تر تبخیر شود. این کار باعث می شود در طول روز کاری راحت تر شوید و از چروکیدگی جلوگیری کنید.

3. راحتی و قابلیت تنفس: در طول ماه های گرم تابستان، شما به لباسی نیاز دارید که نفس بکشد و هوا روی پوست شما گردش کند. لباس کار تابستانی خوب از مش پلی استر یا پارچه های پلی استر ساخته شده است که به گردش هوا کمک می کند و در طول روز های کاری طولانی روی پوست شما مالیده نمی شود.

4. پوشش ضد میکروبی: لباس های عرق دار پس از چند ساعت کار می توانند بسیار بدبو شوند، به همین دلیل است که پوشش ضد میکروبی برای لباس های کار تابستانی عالی است.

راهنمای خرید انواع تیشرت کار

تیشرت کار در اشکال و اندازه های مختلفی هستند که معمولاً برای محیط های کاری فیزیکی یا صنعتی استفاده می شوند. هنگام خرید تیشرت کار باید به چند نکته توجه داشته باشید.

ابتدا مواد را در نظر بگیرید. پنبه همیشه انتخاب خوبی برای تیشرت کار است، زیرا بادوام است و مراقبت از آن نیز آسان است. با این حال، اگر به دنبال چیزی مقاوم در برابر چین و چروک یا از بین بردن رطوبت هستید، ممکن است بخواهید تیشرت های ترکیبی پنبه و پلی استر را انتخاب کنید.

دوم، به تناسب تیشرت فکر کنید. تیشرت های کار باید راحت باشند و به شما اجازه حرکت آزادانه را بدهند، بنابراین قبل از خرید حتما آن ها را امتحان کنید.

مزایای استفاده از تیشرت در محیط های کاری

چگونه بهترین جنس تیشرت کار را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب تیشرت برای خود به چه ویژگی های خاصی می توانید توجه کنید؟ وزن و مواد. همانطور که می دانید تیشرت های سنگین تر که بیش از 6 اونس هستند، برای آب و هوای سردتر مناسب تر هستند. تی شرت های سبک معمولاً بین 3 تا 5 اونس متغیر هستند و برای هوای گرم تر راحت تر هستند.

چند انتخاب برای جنس تیشرت کار وجود دارد و همه آن ها با یکدیگر برابر نیستند. از تیشرت های نخی کلاسیک گرفته تا ترکیب های بهینه، بهترین تی شرت به نیاز شما بستگی دارد.

پنبه یکی از محبوب ترین مواد برای تیشرت کار است. نرم و قابل تنفس است و تعادل کاملی بین هزینه و راحتی برقرار می کند. عیب اصلی پنبه این است که چروک می شود و اغلب در لباسشویی جمع می شود.

به آن به عنوان ارتقاء تی شرت نخی کلاسیک فکر کنید. پنبه شانه شده از الیاف از پیش فرآوری شده ساخته شده است که پارچه نرم تر و بادوام تری تولید می کند. از جنبه منفی، پردازش اضافی هزینه بیشتری را به همراه دارد.

اگر تاثیر زیست محیطی و ماندگاری برای شما مهم است، پنبه ارگانیک راه حلی مناسب است. از محبوب ترین مواد تی شرت استفاده می کند، تولید این نوع پنبه کار فشرده تری دارد و بنابراین خرید آن گران تر است.

  • پنبه پیما/سوپیما

این نوع پنبه با کیفیت ترین پنبه موجود است. نرم، بادوام است، در برابر پر شدن، محو شدن و کشش مقاومت می کند. اگر برند شما سطح بالایی دارد، این پارچه تی شرت با کیفیت بالا برای شماست.

پس از پنبه، پلی استر یک ماده لباس بسیار محبوب است. این تی شرت بیشتر به دلیل مقاومت در برابر چروک شدن، محو شدن یا کشیدگی قابل توجه است، به این معنی که تی شرت های پلی استر طول عمر بالایی دارند.

  • ترکیب پنبه / پلی استر

بهترین تیشرت کار ترکیبی از پنبه و پلی استر است. این ترکیب یکسان ایجاد نمی شوند، بنابراین قبل از تصمیم گیری برای خرید باید به درصد هر ماده در ترکیب نگاه کنید. با این حال، بیشتر ترکیبات پنبه/پلی استر مانند پنبه نرم و مانند پلی استر در برابر چین و چروک مقاوم هستند.

  • ریون / پنبه / پلی استر

تولید کنندگان تی شرت راه دیگری برای بهبود یک تیشرت کار خوب پیدا کرده اند! آن ها با افزودن ریون به ترکیب مواد تیشرت است. این کار یک ترکیب ایده آل تی شرت را ایجاد کرده است؛ که راحتی پنبه و دوام پلی استر را با نرمی بیشتر و وزن سبک تر با ریون ترکیب می کند.

مزایای استفاده از تیشرت در محیط های کاری

وزن تیشرت کار مناسب

علاوه بر نوع پارچه، باید با سایر جنبه های تی شرت کار آشنا و در انتخاب آن نیز آگاه باشید. وزن و تعداد نخ ها اغلب ظاهر و احساس یک تی شرت را تعیین می کند و توضیح می دهد که چرا دو تیشرت 100 ٪ پنبه متفاوت ممکن است احساس یکسانی نداشته باشند. وزن یک تیشرت بر حسب اونس در هر یارد (گرم بر متر مربع) اندازه گیری می شود. در ایالات متحده، تولیدکنندگان از عددی مانند 6.0 برای منعکس کردن اونس در یارد مربع استفاده می کنند که اندازه گیری به طور ضمنی انجام می شود. به طور کلی وزنه های بالای 6 اونس سنگین هستند. وزن های حدود 5 اونس وزن میانی دارند؛ و تیشرت های کمتر از 4.5 اونس سبک وزن هستند.

پارچه های سبک تر تناسب طبیعی تری را ایجاد می کنند و ممکن است نرم تر به نظر برسند. با این حال، این پارچه ها نیز با مشکل شفاف شدن بیش از حد روبرو هستند. مانند وزن کلی لباس، تعداد نخ ها به شما نشان می دهد که نخ استفاده شده برای ساخت پارچه چقدر ضخیم یا نازک است.

پیراهن های سفت و سنگین دارای تعداد نخ کمتری هستند که به این معنی است که از نخ های ضخیم تر ساخته شده اند. این اندازه گیری ممکن است مانند 18/1 بیان شود. به طور مشابه، یک تیشرت نرم تر ممکن است اندازه 30/1 داشته باشد، که نشان دهنده نخ نازک تر است که به معنای سبک تر بودن آن است.

ممکن است متوجه شوید که تیشرت های با کیفیت بالاتر تقریباً همیشه با نخ نازک تر ساخته می شوند. تولید پارچه های محکم بافته شده از نخ های نازک تر هزینه بیشتری دارد، بنابراین تعداد نخ های بیشتر تقریباً همیشه یک لباس با قیمت بالاتر است. تناسب و احساس تی شرت معمولاً با قیمت بالاتر مطابقت دارد که تولید آن را مطلوب می کند.

در پایان

در این مقاله با نحوه انتخاب یک تیشرت کار مناسب و ویژگی های برتر آن آشنا شدید. قبل از اقدام به خرید یک تیشرت کار همیشه محیط کاری و نیاز های خود را بررسی نمایید و سپس با راهنمایی های آمده در این مقاله اقدام به خرید تیشرت کاری مناسب خود نمایید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مزایای استفاده از تیشرت در محیط های کاری" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مزایای استفاده از تیشرت در محیط های کاری"، کلیک کنید.