مراقبت های مرزی بیماری ها تعطیل بردار نیست

مراقبت های مرزی بیماری ها تعطیل بردار نیست

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در بازدید از مراکز بهداشتی و بررسی وضعیت بیماری های واگیر اعلام کرد: مراقبت های مرزی تعطیل بردار نیست.

به گزارش ری رایت، دکتر شهنام عرشی با تاکید بر لزوم برنامه های افزایش مراقبت و پایش های مبادی مرزی، اظهار کرد: وزارت بهداشت حتی زمانی که موارد بیماری ها بسیار پایین است نیز پایش های مرزی خود را کاهش نخواهد داد.

وی هدف از بازدیدها را پایش، ارزشیابی و برنامه ریزی جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات تشخیصی دانست و گفت: ارتقای خدمات تشخیصی یکی از محورهای اصلی برنامه کنترل اچ آی وی و مالاریاست و منجر به تشخیص به هنگام بیماری می شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با بیان این که در صورتی که فردی با علایم بیماری به مبادی مرزی کشور برسد، باید به عنوان مراقبت سندرومیک از او نمونه گرفته شود، تصریح کرد: به طور کلی مراقبت ها در هیچ زمانی نباید متوقف شود اما بسته به موقعیت بیماری با شدت و ضعف هایی ممکن است روبرو شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عرشی در سفر به ایرانشهر از مرکز شماره پنج شهری و آزمایشگاه مرجع ایرانشهر، مرکز خدمات جامع سلامت و واحدهای بیماری ها و واکسیناسیون تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان بازدید به عمل آورد و از نزدیک امکانات و روند ارایه خدمات مشاوره، انجام تست اچ آی وی، برنامه های آموزشی به مراجعان، ارایه خدمات به گروه هدف، تجزیه و تحلیل شاخص های مرتبط، برنامه های سلامت زنان و همچنین نحوه مداخله جهت حفظ سلامت و تندرستی خدمت گیرندگان را مورد بررسی قرار داد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراقبت های مرزی بیماری ها تعطیل بردار نیست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراقبت های مرزی بیماری ها تعطیل بردار نیست"، کلیک کنید.