لزوم برگزاری اجلاس منطقه ای رامسر در سطح وزیران در سال 2024 در ایران

لزوم برگزاری اجلاس منطقه ای رامسر در سطح وزیران در سال 2024 در ایران

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از لزوم برگزاری اجلاس منطقه ای رامسر در مرکز و غرب آسیا در سطح وزرا در سال 2024 در ایران خبر داد.

به گزارش ری رایت علی سلاجقه در جریان بازدید از مرکز منطقه ای رامسر در مرکز و غرب آسیا اظهارکرد: 15 کشور عضو مرکز منطقه ای هستند اما در چند سال اخیر این مرکز دچار رکود بود که در دولت سیزدهم با تغییرات انجام یافته این مرکز وارد فعالیت جدی شد.

وی افزود: فعالیت فعلی هم مکفی نیست و ما سعی داریم که در قامت نام رامسر وظیفه خود را انجام دهیم و این مرکز ان شاءالله فعالیت خود را با جدیت بیشتر پیگیری خواهد کرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: میانکاله یکی از مسایلی بود که چندین سال دچار مشکل بود و در این خصوص همواره شاهد این هستیم که پروژه ها و طرح ها پیوست محیط زیستی دارند اما در مورد میانکاله برای اولین بار یک پروژه محیط زیستی دارای پیوست اقتصادی شد و این رویکرد مناسبی برای مشارکت دادن مردم در امر حفاظت بود.

سلاجقه ادامه داد: اقدامات خوبی در احیای تالاب میانکاله انجام شد و تاکنون 1000 هکتار افزایش سطح در حوزه تالاب میانکاله داشتیم و با توجه به عقب نشینی دریای خزر می توان چند سناریو برای این مساله در نظر گرفت که اگر این پیشروی از سمت تالاب به سمت دریا باشد باید به سرعت حالت تدافعی بگیریم و راه برگشت آب را ببندیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، وی در پایان گفت: در حالت دوم اگر شرایط بارندگی مناسب باشد و سطح تالاب و دریا بالا بیاید ما شاهد افزایش دوباره سطح تالاب خواهیم بود و مساله سوم این است که مطابق برنامه ریزی اقدام برای احیای این تالاب باید انجام گیرد که عملیات آبخیزداری و لایروبی و احیای آبراهه های منتهی به تالاب نیز از جمله دیگر موارد مطرح در این حوزه بود.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم برگزاری اجلاس منطقه ای رامسر در سطح وزیران در سال 2024 در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم برگزاری اجلاس منطقه ای رامسر در سطح وزیران در سال 2024 در ایران"، کلیک کنید.