قلب مازندران برای خادم الرضا می تپد/ بدرود رییس شهید جمهور – خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری ری رایت، گروه استان ها: حال مردمان شهر خوب نیست آنان در سوگ رییسی به ماتم نشسته اند که از مردم بود و قلبش برای مردم می تپید و همه وجودش را صرف خدمت به مردم کرد.

هنوز طنین صدایش در ذهن می پیچد که می گفت درد و رنج مردم درد و رنج من است، شادی و خوشحالی شادی من است، خود را از آنان جدا نمی دانم.

زمان به سختی می گذرد هنوز باورمان نمی شود مردی را که همین چند روز پیش در مازندران دیدار کرده ایم اکنون در میان ما نیست و آسمانی شده است.

حال مردمان مازندران این روزها اصلاً خوب نیست اجتماع امام رضایی ها به یاد رییس جمهور شهید در گوشه و کنار استان مازندران برپا شده است.

پلان اول؛ ساری امامزاده یحیی

در هر کوچه و مسجدی عطر دود و اسپند به پا خواسته و اهالی شهر بهار نارنج برای رییس جمهور شهیدشان رخت سیاه پوشیده اند. آستان مقدس امامزاده یحیی در یک عصر نیمه بارانی مملو از مردمانی است که آمده اند تا برای رییس جمهور شهیدشان سوگواری کنند.

مردمان این دیار در روز میلاد امام رضا برای خادم الرضا بر سر و سینه می زنند و عزاداری می کنند باز این چه شورش است که برپا شده است. تازه داشت همه چیز روی روال می افتاد. هنوز طعم لبخند از جشن خودکفایی و احیای حدود 400 واحد تولیدی راکد در مازندران بر لبان کارگران و خانواده ها آنها نشسته است اما چرخ روزگار بازی دیگری را رقم زد و این مردمان به رنج خو گرفته را در سوگ یکی از بهترین مدیران عالم نشان دهد.

قلب مازندران برای خادم الرضا می تپد/ بدرود رییس شهید جمهور

به میان مردم می رویم با هر که هم صحبت می شویم هنوز این مصیبت بزرگ را باور نکرده است هنوز برایشان، رییسی زنده است و همچنان چشم به راه هستند تا بیایند و گره از تولید بگشایند.

مازندرانی ها همانند سایر مردم ایران اسلامی در سوگ شهادت رییس جمهور عزادار هستند و برایشان یادآوری آخرین دیدار و حضور خادم الرضا در استان سخت و جانکاه است، این را پیرمرد دنیادیده و پابه سن گذاشته ای می گوید که اشک در چشمانش جمع شده و رخت سیاه به تن کرده است. می گوید: سخت ترین خبر سال جاری برایش شهادت رییس جمهور مردمی، دلسوز و ولایتمدار بوده است.

این روستایی مازندرانی که خود را مشهدی مصطفی اسلامی معرفی می کند، در گفت وگو با خبرنگار ری رایت، کاردانی، کاربلدی را از دیگر ویژگی های آیت الله شهید رییسی بیان کرد و گفت: حادثه شهادت وی ملت ایران را اندوهگین کرده است.

پلان دوم؛ غرب مازندران – میعادگاه دیدار مردمی رییس جمهوری

مردم غرب مازندران در چنددهه گذشته به خاطر نمی آوردند رییس جمهوری به این منطقه محروم سفر کرده باشد و حجت الاسلام شهید رییسی در آخرین سفر استانی خود و طی چند روز گذشته مهمان مردم این دیار بود و برایشان خبرهای شادی آوری را از گره گشایی تولید و باز کردن قفل چند دهه ای صنعت آورده بود.

اینک تنها چند روز از سفر، همان مکانی که میعادگاه دیدار با رییس جمهور بود، به محفلی برای اجتماع امام رضایی ها و سوگواری برای سیدالشهدای خدمت تبدیل شده است و دیروز مردم می گفتند «رییس جمهور محبوب به دیار ما خوش آمدی» و امروز می گویند «خداحافظ ای داغ بر دل نشسته».

حجت الاسلام عبدالغفار آل حبیب امام جمعه موقت شهر نوشهر که در سفر رییس جمهور و پیش از سخنرانی وی در جمع مردم غرب مازندران سخنرانی کرده بود، در گفت وگو با خبرنگار ری رایت می گوید: حس و حال من از لحظه ای که خبر شهادت رییس جمهور را شنیدم، حس و حال فردی است که عزیزترین فرد زندگی خود را از دست داده است.

وی با اظهار اینکه 30 سال در کنار ایشان و در کسوت قضا فعالیت داشتم، پاکدستی، سلامت و مومن بودن از ویژگی های برجسته رییس جمهور شهید بیان کرد و گفت: در دوره رییس جمهوری نیز از جان و دل به مردم خدمت می کرد و ضایعه فقدانش جبران ناپذیر خواهد بود.

نوای قرآن در گوشه و کنار محلات مازندران به گوش می رسد و همه ایران عزادار رییسی جمهوری است که برای خدمت به مردم زمان نمی شناخت و این را باید از مردمانی شنید که وی را یاور محرومان می دانند. علی محبی یک شهروند غرب مازندرانی می گوید: آقای رییس جمهور سرباز ولایت و مردمی بود و اخلاق مداری وی در سال های خدمت زبانزد بوده است.

وی در گفت وگو با خبرنگار ری رایت اظهار کرد: از زمانی که خبر بروز حادثه برای بالگرد رییس جمهور را شنیدیم برای سلامتی و بازگشت وی به آغوش ملت دعا کردیم اما مصلحت و حکمت خداوند بر این بود که رییس جمهور مزد تلاش ها و مجاهدت هایش را با شهادت بگیرد.

قلب مازندران برای خادم الرضا می تپد/ بدرود رییس شهید جمهور

حجت الاسلام خطیبی رییس تبلیغات اسلامی شهرستان نوشهر نیز با بیان اینکه آیت الله رییسی در دوران خدمت خود همانند حاج قاسم سلیمانی شب و روز دغدغه مردم و خدمت به مردم داشتند، افزود: از لحظه اول شنیدن خبر شهادت، نه تنها ملت ایران و جبهه مقاومت و اسلام بلکه انسان های بیدار و آزادیخواه در جهان اندوهگین و داغدار شدند.

آیت الله رییسی ثمره تمدن امام رضایی است

استاندار مازندران که سال ها به عنوان وزیر در کابینه دولت و همراه رییس جمهور خدمت می کرد، نیز می گوید: آیت الله رییسی ثمره تمدن امام رضایی است و ضایعه شهادت ایشان بسیار اسفناک است.

یوسف نوری با تسلیت شهادت آیت الله رییسی گفت: در زمانی که در دولت حضور داشتم، آیت الله رییسی یک دستور به همه اعضا داده بود و گفته بودند، دستور و فرمان را مقام معظم رهبری می دهند و همه ما باید مجری باشد.

وی با اظهار اینکه آقای رییسی تبعیت محض از ولایت داشت، یکی دیگر از اوصاف آیت الله رییسی را عبادت و ذکر بیان کرد و افزود: اگر در سفر و مراسم فرد نیازمندی را می دید دستور می داد که آن فرد را بیاورید و خواسته اش را اجابت کنید و هیچ گاه از مردم عبور نمی کرد و برای رضای خدا به مردم رسیدگی می کرد.

مازندران سراسر اجتماع امام رضایی برای شهید خدمت شده است و در گوشه و کنار استان از روز گذشته آیین های عزا آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قلب مازندران برای خادم الرضا می تپد/ بدرود رییس شهید جمهور – خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قلب مازندران برای خادم الرضا می تپد/ بدرود رییس شهید جمهور – خبرگزاری ری رایت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.