قالیباف: بدون فرهنگ به پیشرفت نخواهیم رسید/ مادر فرهنگی ترین عنصر جامعه است

به گزارش خبرگزاری ری رایت، محمدباقر قالیباف عصر پنجشنبه – 24 خردادماه – در میزگرد فرهنگی اظهار داشت: فرهنگ از موضوعات مهم و اساسی هر جامعه ای است و در دولت چهاردهم، نام دولت را «دولت خدمت و پیشرفت» انتخاب کردیم، معتقدم وقتی صحبت از خدمت و پیشرفت است، یک بر همکنشی بین مسایل فرهنگی و اجتماعی وجود دارد.

براساس گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه پیشرفت بر فرهنگ به صورت متقابل بر یکدیگر اثرگذار هستند، گفت: همچنین فرهنگ بر خدمت و خدمات فرهنگی اثرگذار است. اما ما بدون اینکه به اولویت هایی فرهنگی بپردازیم، نمی توانیم به پیشرفت برسیم. چرا که بدون فرهنگ به پیشرفت نخواهیم رسید و کارها به سرانجام نمی رسند.

قالیباف تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بدون شک برجسته ترین شخصیت فرهنگی ما است و در بیش از 10سال اخیر، رهبر انقلاب بارها به مسایل اقتصادی تاکید داشتند. چرا که مسایل اقتصادی بر مسایل فرهنگی تاثیر دارد. همچنین وقتی از پیشرفت حرف می زنیم در ادامه فرهنگ کار، فرهنگ تولید، فرهنگ سرمایه گذاری، فرهنگ جهادی مطرح می شود.

مردم به میدان بیایند فرهنگ همدلی را به نمایش می گذارند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره فرهنگ همدلی در دوران کرونا گفت: وقتی مردم به میدان می آیند و این فرهنگ همدلی را به نمایش می گذارند و کاری می کنند تا میزان افرادی که بر اثر کرونا از دنیا می رفتند از 700 نفر در روز تک رقمی شود که این موضوع نقش فرهنگ در پیشرفت است.

قالیباف در ادامه درباره رابطه تورم با فرهنگ گفت: وقتی یک کشور به صورت متناوب بیش از یک دهه تورم زیادی دارد، شرایط به گونه ای می شود که خانواده ها و مردم دیگر نمی توانند در این شرایط اخلاق را رعایت کنند. نقش فرهنگ در دولت ما به عنوان دولت خدمت و پیشرفت بسیار نقش کلیدی و اساسی بین رشد اقتصادی و حل مسایل کشوردارد.

قالیباف: بدون فرهنگ به پیشرفت نخواهیم رسید/ مادر فرهنگی ترین عنصر جامعه است

زن به عنوان مادر، فرهنگی ترین عنصر جامعه است

قالبیاف تصریح کرد: بر این باور هستیم که موضوع زن و خانواده مهمترین اولویت در حوزه فرهنگ است؛ زن به عنوان مادر مهمترین عنصر خانواده به عنوان پایه و سلول اصلی جامعه است. زن به عنوان مادر، فرهنگی ترین عنصر جامعه است و در حقیقت فرهنگ زنانه ترین عنصر جامعه است.

دو خبرنگار بازداشتی شاکی خصوصی دارند/ من شکایتی نکردم

قالیباف در پاسخ به سوال حسین انتظامی درباره بازداشت دو خبرنگار گفت: دو خبرنگار بازداشتی شاکی خصوصی دارند، به اشتباه موضوعات دروغی گفتند. من همیشه مدافع رسانه ها بودم. من شکایتی نکردم و مدعی العموم وظیفه خودش را انجام داده است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این دو خبرنگار در دادگاه اولیه و ثانویه و حتی در دیوان عدالت اداری رفته اند و شاکی ها همگی خصوصی هستند.

وی گفت: اگر باید بروم از شاکی خصوصی خواهش کنم که اینها خبرنگار هستند و آنها را ببخشید، این را هم چشم دنبال می کنم. البته وقتی شاکی خصوصی دارند حقوق مردم و افراد شخصی هم باید محترم شود؛ رسانه ها آزادند، اما حقوق افراد را هم باید محترم شمرد.

این خبر در حال تکمیل است…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قالیباف: بدون فرهنگ به پیشرفت نخواهیم رسید/ مادر فرهنگی ترین عنصر جامعه است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قالیباف: بدون فرهنگ به پیشرفت نخواهیم رسید/ مادر فرهنگی ترین عنصر جامعه است"، کلیک کنید.