طبقه بندی مشاغل روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور  

طبقه بندی مشاغل روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور  

دولت سیزدهم برای اولین بار در کشور، با نگاه جدید عدالت در نظام پرداخت و توجه به اهمیت مهارت و تخصص افراد و گذر کردن از نگاه صرف به مدرک تحصیلی در مشاغل مختلف، اقدام به اجرای طرح رتبه بندی مشاغل کرده و در این مسیر، حوزه روابط عمومی را به عنوان پیش قراول اجرای این طرح انتخاب کرده است.

به گزارش ری رایت، مهدی مشفق – رییس حوزه ریاست، روابط عمومی و بین الملل سازمان اداری استخدامی – با اعلام خبر طبقه بندی مشاغل روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور گفت: روابط عمومی در حوزه مدیریتی، فاقد شغل بود و در طراحی مشاغل، برای آن کمترین بعد تخصصی دیده شده بود.

وی با تاکید بر اهمیت روابط عمومی برای دولت و نگاه ویژه دولت برای اطلاع رسانی درست به مردم، افزود: تا سال 1391 تعریف شغلی روابط عمومی تنها شامل دو عنوان بود که با اجرای این طرح پنج عنوان شغلی جدید در حوزه روابط عمومی تعریف شده است. البته گذران سنوات برای رسیدن به هر رتبه هم کمتر شده تا دسترسی افراد با توجه به تخصص ها و شاخص هایی که در آن رتبه ها تعیین شده، قابل دسترس شود.

مشفق با اشاره به اینکه در سال 1399 جایگاه روابط عمومی یک بار بازطراحی شده بود، گفت: طراحی که انجام شده بود، آن اهمیت اساسی را برای جایگاه روابط عمومی قایل نشده بود. اگر دقیق تر عنوان کنیم، این است که از سال 1391 تا این لحظه که ما به سراغ طراحی دقیق و تخصصی شدن این حرفه حرکت کردیم، هیچ گاه تا این اندازه به شکل تخصصی به مشاغل روابط عمومی نگاه نشده بود.

وی ضمن تشکر از همکاری شورای اطلاع رسانی دولت در این مسیر، گفت: تمام دستگاه های مرتبط و همه روابط عمومی هایی که حرفی برای گفتن داشتند و درگیر این مسایل بودند، پای کار آمدند و در نهایت طراحی و رتبه بندی داخلی شغل روابط عمومی با این ادبیات اتفاق افتاد و مهارت، توانایی و دانش مورد نیاز برای انجام فعالیت های روابط عمومی برای نخستین بار به صورت تخصصی تعریف شد.

به گفته مشفق، این اتفاق نقطه عطفی در حرفه روابط عمومی است که برای اولین بار در سازمان اداری و استخدامی کشور و با عنایت به سیاست های دولت اتفاق افتاده است و مبنای رتبه بندی داخلی مشاغل به حساب می آید.

پایان خبر ری رایت 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طبقه بندی مشاغل روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور  " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طبقه بندی مشاغل روابط عمومی های دستگاه های اجرایی کشور  "، کلیک کنید.