شکار پهپاد آمریکایی در آسمان یمن

شکار پهپاد آمریکایی در آسمان یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد پدافند هوایی این کشور روز گذشته یک فروند پهپاد آمریکایی ام کیو-9 را که در حال انجام فعالیت خصمانه در آسمان استان صعده بود، با موشک مناسب سرنگون کرده است.

به گزارش ری رایت، پیش از این یک مقام آمریکایی گفته بود یک پهپاد «ام کیو-9 در سواحل یمن ساقط شده و تحقیقاتی در این باره درحال انجام است.

طبق گزارش شبکه آمریکایی ای بی سی، سه پهپاد از این نوع، از ماه نوامبر 2023 تاکنون در یمن ساقط شده اند که ارزش هر کدام از این پهپادها حدود 30 میلیون دلار برآورد شده است.

«یحیی سریع» همچنین خبر داد نیروی دریایی یمن نیز یک نفتکش انگلیسی با نام Andromeda Star را با موشک در دریای سرخ هدف قرار داده است.

او تاکید کرد عملیات های نظامی ارتش یمن تا زمان پایان محاصره و جنگ علیه غزه ادامه خواهد یافت.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکار پهپاد آمریکایی در آسمان یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکار پهپاد آمریکایی در آسمان یمن"، کلیک کنید.