شناخت جامعه ازسوی پلیس کاملا ضروری است

شناخت جامعه ازسوی پلیس کاملا ضروری است

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا گفت: شناخت جامعه و چگونگی همراه سازی مشارکت مردم در به ثمر نشستن ماموریت های پلیس کاملا ضروری است که نباید از آن غافل شد.

به گزارش ری رایت، سردار سعید منتظرالمهدی در بیست و ششمین همایش دو روزه معاونین فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ها و پلیس های تخصصی با تاکید بر این که معاونین اجتماعی سرانگشتانِ ارتباط پلیس با بدنه جامعه هستند؛ گفت: معاونین اجتماعی در برابر 89 میلیون شهروند ایرانی وظیفه خطیری در جهت آگاه سازی اذهان جامعه از ماموریت های خُرد و کلان پلیس دارند.

منتظرالمهدی تشریک مساعی، اِشراف اجتماعی و تلاش بیشتر برای گفتمان سازی تامین امنیت با همیاری و مردم یاری و … را از اهداف این همایش عنوان کرد و گفت: علاوه بر حوزه حقیقی لازم است تا در فضای مجازی نیز پاسخگوی سوالات، ابهامات، شبهات، انتقادات و… مردم باشیم. کنشگریِ به موقع، مسیولانه و به دور از خطا را در همه سکوها و شبکه های اجتماعی مدنظر داریم.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با تاکید بر این که  پلیس و جامعه یک بَطن و یک پِیکر هستند، افزود: خوب می دانیم که مطالبه مردم از پلیس در تامین امنیت عمومی به حق است و ما در این زمینه کوتاهی نکرده و از پای نمی نشینیم.

به گفته وی تشکیل باشگاه دانش آموزی با هدف پیشگیری، آموزش، مصون سازی و در نهایت تربیتِ شهروندان مسیول و قانون پذیر از جمله  اقدامات نوآورانه و پیش دستانه فراجا در حوزه اجتماعی و فرهنگی است.

سخنگوی فراجا برقراری، بسط، تقویت و ارتقاء ارتباطات با حوزه های مختلف اجتماعی، دانشجویی، طلاب، نخبگان، خِبرگان، اساتید و … را نیز از دیگر  اولویت های ماموریتی معاونت فرهنگی اجتماعی پلیس دانست.

وی  رصد آسیب های اجتماعی و نگاه پیش کنشگری حوزه فرهنگی و اجتماعی فراجا و همچنین تاکید بر تقویت اثربخشی مشاوره و مددکاری اجتماعی پلیس در حل و فصل چالش های خانوادگی و منازعات اجتماعی را از اقدامات مطلوب و شایسته اخیر فراجا به ویژه در حوزه اجتماعی استان ها اعلام کرد و گفت: شناخت جامعه و چگونگی همراه سازیِ مشارکتِ مردم در به ثمر نشستن ماموریت های پلیس کاملا ضروری است که نباید از آن غافل شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا گفت: توسعه مردم یاری و استفاده از همکاری عموم شهروندان در نظم و امنیت عمومی، افزایش تعامل و همکاری جامعه فرهنگی و اجتماعی فراجا و صد البته توجه جدی به نسل نوجوان و جوان برای ارتباط موثر با بخش های فرهنگی و ایجابی فرماندهی انتظامی از حوزه های مهمی است که فراجا از آن غافل نشده و گام های موثری برداشته است.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناخت جامعه ازسوی پلیس کاملا ضروری است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناخت جامعه ازسوی پلیس کاملا ضروری است"، کلیک کنید.