شرایط نرمال آنفلوآنزا در کشور/ وضعیت مناسب تامین سرم و آنتی بیوتیک

شرایط نرمال آنفلوآنزا در کشور/ وضعیت مناسب تامین سرم و آنتی بیوتیک

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه شیوع بیماری های تنفسی مرتبط با فصل سرما از جمله آنفلوآنزا در کشور شرایط بحرانی ندارد، گفت: وضعیت تامین سرم و آنتی بیوتیک ها نیز جهت درمان بیماری های فصل سرما، مناسب است.

دکتر حسین فرشیدی در گفت و گو با ری رایت، درباره بیماری های تنفسی و واگیرداری همچون آنفلوآنزا و کرونا اظهار کرد: شرایط از حالت نرمال خود خارج نشده است اما باید هر لحظه آمادگی وقوع اتفاق و یا شیوع بیماری را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه بخش بیماری های واگیردار روزانه گزارش هایی را از وضعیت بیماری ها در کشورهای اطراف یا کشورهای اروپایی که به ایران ترددهای زمینی و هوایی دارند، همچون ترکیه ارایه می دهند، گفت: بر اساس این گزارش ها اگر بیماری هایی وجود داشته باشد که خطر انتقال آن به کشور با ترددها وجود داشته باشد، حتما از قبل می توان تمهیداتی پیش بینی کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه نباید نسبت به بیماری ها در مردم دلهره ای ایجاد شود گفت: وضعیت بروز بیماری های آنفلوآنزا و کرونا در کشور به گونه ای نیست که به مردم اخطار دهیم حتما در تمام اماکن از ماسک استفاده کنند یا از حضور در برخی اماکن خودداری کنند.

وی همچنین ضمن اشاره بر عدم جریان شرایط حاد شیوع این بیماری در کشور، درباره وضعیت دسترسی به داروهای مرتبط با بیماری های فصل سرما گفت: در شرایط فعلی نسبت به سال گذشته که کمبود سرم داشتیم، وضعیت سرم و آنتی بیوتیک ها مناسب است. در بیمارستان ها نیز برای تامین سرم و آنتی بیوتیک ها مشکلی نداریم.

فرشیدی برای جلوگیری از شیوع خارج از کنترل بیماری های واگیردار و تنفسی توصیه کرد: افرادی که یک سال از آخرین تزریق واکسن آنفلوآنزای آن ها گذشته است، حتما واکسن آنفلوآنزا را که درتمام داروخانه ها در دسترس است، تزریق کنند. در اماکن شلوغ به دلیل اینکه امکان آنالیز افراد بیمار وجود ندارد نیز از ماسک استفاده کنند.

وی همچنین گفت: در صورتی که افراد علایم بیماری را دارند لازم است از حضور در جمعیت بپرهیزند. پس از 48 ساعت بسیاری از علایم اصلی بیماری که موجب گسترش و انتقال می شود، از بین می روند و می توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط نرمال آنفلوآنزا در کشور/ وضعیت مناسب تامین سرم و آنتی بیوتیک" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط نرمال آنفلوآنزا در کشور/ وضعیت مناسب تامین سرم و آنتی بیوتیک"، کلیک کنید.