شرایط دریافت لیزینگ دانش‌بنیانی چیست؟

دایرة المعارف دانش‌بنیان‌ها ۱۰۳؛

شرایط دریافت لیزینگ دانش‌بنیانی چیست؟

صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات لیزینگ به خریداران محصولات دانش بنیان بر اساس شرایطی اعطا می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، برای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات خاصی را به عنوان لیزینگ یا سفارش ساخت طراحی کرده که در قالب «لیزینگ» است.

کلیه خریداران خصوصی و دولتی که بخواهند محصولات شرکت‌های دانش بنیان را خریداری کنند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. به طور معمول نرخ تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی 9 درصد است اما در شرایط خاص مانند نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت، بر اساس تفاهم نامه‌ای که با عامل مالی نمایشگاه یعنی صندوق پژوهش و فناوری نانو صورت گرفته و با توجه به مصوبه هیات عامل صندوق، نرخ سود، 8 درصد خواهد بود.

 بر اساس این مدل اگر خریدار محصول دانش بنیان مشکل نقدینگی داشته باشد می‌تواند مشکل خود را با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی مرتفع کند. این خدمات هم به صورت مستقیم یعنی با مراجعه شرکت‌های دانش بنیان به عنوان فروشنده به همراه خریداران به صندوق نوآوری و شکوفایی و هم از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی امکانپذیر خواهد بود.

 تمامی ‌صندوق‌های پژوهش و فناوری به نیابت از صندوق نوآوری و شکوفایی می‌توانند عملیات لیزینگ را انجام دهند. در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت نیز عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق فناوری نانو است.

در تفاهمی‌که با این صندوق صورت گرفته خریداران می‌توانند تا سقف 2 میلیارد تومان به صورت لیزینگ برای محصولات دانش بنیان از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کنند.

شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند تسهیلات لیزینگ را به عنوان یک بسته حمایتی روی محصولات دانش بنیان خود به خریداران معرفی کنند. خریدار نیز در صورت تمایل می‌تواند از تسهیلات سه ساله استفاده کرده و اقساط آن را با سود 8 پرداخت کند.

دوره بازپرداخت 36 ماهه است که به‌طور معمول 6 ماه تنفس درنظر گرفته شده و 30 ماهه بازپرداخت صورت می‌گیرد. میزان حمایت صندوق نیز تا سقف 70 درصد قرارداد فروش کالا و با فرض معمول بودن قیمت‌ها است و باید الباقی مبلغ قرارداد را خریدار به صورت نقدی پرداخت کرده باشد و تضامین هم بر اساس اعتبارسنجی‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از خریدار اخذ خواهد شد. 

محصولاتی که می‌توانند از صندوق نوآوری و شکوفایی، لیزینگ دانش‌بنیانی دریافت کنند، باید در فهرست محصولات یا موضوعات دانش بنیان باشد.

 

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط دریافت لیزینگ دانش‌بنیانی چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط دریافت لیزینگ دانش‌بنیانی چیست؟"، کلیک کنید.