سیگنال کاهش قیمت نفت از آمریکا آمد

سیگنال کاهش قیمت نفت از آمریکا آمد

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا تحت تاثیر نشانه های تقاضای ضعیف برای سوخت و دورنمای بالا ماندن نرخ های بهره آمریکا برای مدت طولانی تر، به روند کاهشی خود ادامه داد.

به گزارش ری رایت، بهای معاملات نفت برنت با 25 سنت معادل 0.3 درصد کاهش، به 82 دلار و 54 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 19 سنت معادل 0.2 درصد کاهش، به 78 دلار و 7 سنت در هر بشکه رسید.

تینا تِنگ، تحلیلگر مستقل بازار نفت در اوکلند آمریکا گفت: بازارهای نفت، تاثیر درگیری در خاورمیانه را نادیده گرفته و توجه خود را به دورنمای اقتصاد جهانی، معطوف کرده اند. شاخص قیمت تولیدکننده چین در آوریل، رشد منفی پیدا کرد که نشان می دهد تقاضای تجاری در این کشور، راکد مانده است و داده های مذکور، به آمار اقتصادی اخیر آمریکا اضافه می شود که کندی رشد را نشان می دهد.

نفت برنت و شاخص نفت آمریکا روز جمعه که مقامات فدرال رزرو بحث کردند که آیا نرخ های بهره آمریکا به حد کافی بالا است تا تورم را به سقف 2 درصد برگرداند، حدود یک دلار ریزش کردند.

تحلیلگران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا، برای مدت طولانی تری، نرخ بهره را در سطح فعلی حفظ کند که این امر، از قیمت دلار پشتیبانی خواهد کرد. دلار قوی تر، نفت را که به این ارز قیمت گذاری می شود، برای دارندگان ارزهای دیگر گران تر می کند.

تحلیلگران گروه ANZ در یادداشتی نوشتند: قیمت نفت در بحبوحه سیگنال هایی از تقاضای ضعیف، کاهش یافته است. ذخایر بنزین و سوخت های تقطیری آمریکا در هفته گذشته، در آستانه آغاز فصل رانندگی تابستانی در این کشور، افزایش یافت.

پالایشگاه ها در سراسر جهان با افت شدید سود خود برای دیزل مواجه هستند زیرا پالایشگاه های جدید، عرضه را افزایش داده اند و هوای ملایم در نیمکره شمالی و کندی فعالیت اقتصادی، از تقاضا برای سوخت کاسته است. با این حال، بازار با این انتظار که اوپک و متحدانش ممکن است محدودیت عرضه نفت خود را در نیمه دوم سال 2024 ادامه دهند، حمایت شده است.

وزیر نفت عراق، روز یکشنبه به خبرگزاری دولتی این کشور گفت: عراق به کاهش تولید داوطلبانه که مورد موافقت اوپک قرار گرفته، پایبند است و مشتاق است با کشورهای عضو این گروه برای دستیابی به ثبات بیشتر در بازارهای جهانی نفت، همکاری کند.

اظهارات وزیر نفت عراق پس از آن مطرح شد که وی روز شنبه گفته بود عراق به حد کافی، کاهش تولید داوطلبانه انجام داده و با کاهش بیشتر تولید که از سوی اوپک پلاس در نشست اول ژوین پیشنهاد شود، موافقت نخواهد کرد.

اوپک پلاس اوایل ماه جاری، از عراق به دلیل تولید بالاتر از سهمیه توافق شده، انتقاد کرده بود. این کشور در سه ماهه اول سال 2024، بیش از 602 هزار بشکه در روز بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است. اوپک پلاس اعلام کرد بغداد موافقت کرده است تولید مازاد را با کاهش بیشتر در ادامه سال، جبران کند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت بیکرهیوز نشان داد تعداد دکل های حفاری نفت در آمریکا، طی هفته گذشته، سه حلقه کاهش یافت و به 496 حلقه رسید که پایین ترین رکورد از نوامبر گذشته بود.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیگنال کاهش قیمت نفت از آمریکا آمد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیگنال کاهش قیمت نفت از آمریکا آمد"، کلیک کنید.