سحرگاه بقیع و مسجد پیامبر (ص) + ویدیو

سحرگاه بقیع و مسجد پیامبر (ص) + ویدیو

زیارت قبور بقیع زیر آسمان آبی و آفتاب تیز عربستان اگرچه کوتاه، اما طلب دل زایران بسیاری از کشورها، به ویژه ایرانی هاست.

به گزارش خبرنگار اعزامی ری رایت به حج، در حج تمتع امسال حدود 87 هزار و 550 زایر از نقاط مختلف ایران به عربستان اعزام می شوند. مقصد گروه نخست، مدینه است؛ دومین شهر مهم زیارتی عربستان پس از مکه. دسته دوم زایران معمولا پس از حج، به زیارت شهر مدینه می آیند.

حضور در مدینه، فرصتی است برای دیدار با قبرستان بقیع، مسجد پیامبر (ص) و دیگر آثار تاریخی دوره صدر اسلام.

این روزها بیشتر زایران که به انگیزه مناسک حج، در مدینه گردهم آمده اند، فرصت حضور در نمازهای دسته جمعی در مسجدالنبی و زیارت قبرستان بقیع را در سحرگاه و هنگام نماز مغتنم می شمارند.

مسجدالنبی که به مسجد نبوی یا مسجد پیامبر (ص) نیز شهرت دارد، یکی از سه مسجد مهم مسلمانان درکنار مسجدالحرام و مسجدالاقصی است و نگین شهر مدینه به شمار می آید. این مسجد در نخستین سال هجرت پیامبر از مکه به مدینه به دست ایشان و با همکاری مهاجران و انصار بنا شد و به نوعی، مبدا تاریخ اسلام است. در آن زمان، این شهر «یثرب» نام داشت، اما به احترام پیامبر (ص) به مدینه النبی (شهر پیامبر) تغییر نام داد.

آرامگاه پیامبر (ص) که در اصل، خانه ایشان بود و زمانی در همسایگی مسجد قرار داشت، اکنون با گنبدی سبز، بخشی از مسجدالنبی است و همین امر، بر اهمیت آن برای مسلمانان بیش از پیش افزوده است.

نمازهای جماعت این مسجد به دلیل حضور مسلمانان از کشورها و با ملیت های مختلف، جلوه ای زیبایی از وحدت و یکپارچگی امت اسلام را به نمایش می گذارد.

دانلود فیلم

از آنجا که در شهرهای مکه و مدینه، ورود غیرمسلمانان مجاز نیست، در مسجدالنبی و اطراف آن کسی جز مسلمانان وجود ندارد.

در کنار مسجدالنبی، قبرستان بقیع واقع شده است.   این مکان، مزار امام حسن (ع)، امام سجاد (ع)، امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) است. مدفن فاطمه بنت اسد مادر حضرت علی (ع)، حضرت ام البنین (س)، سه تن از دختران پیامبر، همسران ایشان،   اسماعیل فرزند بزرگ امام صادق (ع) و چند تن از عمه ها و عموهای پیامبر (ص) در بقیع است.

درهای قبرستان بقیع پس از اقامه نماز صبح و ظهر (حدود ساعت چهار) به روی زایران باز می شود و زیارت آن، مورد علاقه بسیاری از زایران کشورهای دیگر، به ویژه ایرانی هاست.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سحرگاه بقیع و مسجد پیامبر (ص) + ویدیو" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سحرگاه بقیع و مسجد پیامبر (ص) + ویدیو"، کلیک کنید.