سالانه 2.3 میلیون زن در جهان به سرطان سینه مبتلا می شوند

سالانه 2.3 میلیون زن در جهان به سرطان سینه مبتلا می شوند

بر اساس گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سالانه 2.3 میلیون زن در جهان به سرطان سینه مبتلا می شوند.

به گزارش ری رایت، متخصصان در عین حال تاکید می کنند پیشرفت در درمان سرطان سینه باعث بهبود مراقبت و کیفیت زندگی زنان می شود.

روند درمان سرطان سینه ممکن است شامل درمان های شخصی یا جراحی باشد.

دکتر «سارا مک لافلین»، انکولوژیست جراحی سینه در مایو کلینیک می گوید: فقط دو گزینه جراحی وجود دارد: لامپکتومی و ماستکتومی.

لامپکتومی بافت سرطانی و حاشیه اطراف بافت طبیعی عضو مربوطه را از بین می برد. در روش ماستکتومی نیز کل سینه برداشته می شود. دکتر مک لافلین توضیح می دهد که دهه ها تحقیق میزان زنده ماندن مشابهی برای بیمارانی که یکی از این جراحی ها را تجربه کرده اند، نشان داده است.

با این حال نوآوری ها در زمینه جراحی، مراقبت و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. برخی از بیماران دیگر نیازی به برداشتن غدد لنفاوی زیر بغل ندارند.

به گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، به گفته این متخصص، این مهم است که با تیم مراقبت های بهداشتی خود همکاری کنید تا تعیین کنند کدام درمان برای شما بهترین نتیجه را می دهد. ملاحظات ممکن است شامل مرحله سرطان، ترجیحات شخصی و سلامت کلی شما باشد.

طبق داده های مطالعه ای که در 4 آوریل سال جاری میلادی (2024) به روزرسانی و به صورت آنلاین در «CA: مجله سرطان برای پزشکان» منتشر شد، در سال 2022 حدود 20 میلیون مورد جدید ابتلا به سرطان در جهان ثبت شده است.

همچنین طبق داده ها در 2022 میلادی 9.7 میلیون مرگ ناشی از سرطان نیز در جهان به ثبت رسید.

دکتر «فردی بری» از آژانس بین المللی تحقیقات سرطان در لیون فرانسه و همکارانش آمار جهانی سرطان سال 2022 را بر اساس کل جهان ارایه می کنند.

این تخمین ها نشان می دهد که از هر پنج مرد یا زن، یک نفر در طول زندگی به سرطان مبتلا می شود و از هر 9 مرد، یک نفر و از هر 12 زن، یک نفر بر اثر سرطان می میرند.

بنابر این یافته ها در سال 2022، سرطان ریه شایع ترین سرطان تشخیص داده شده بود که مسیول نزدیک به 2.5 میلیون مورد جدید ابتلا (12.4 درصد سرطان ها در سراسر جهان) بود و پس از آن سرطان های سینه، کولورکتوم، پروستات و معده قرار داشتند.

همچنین سرطان ریه با حدود 1.8 میلیون مرگ (18.7 درصد) و پس از آن سرطان های روده بزرگ، کبد، سینه و معده بیشترین تلفات را داشته اند.

در زنان و مردان، شایع ترین سرطان ها سرطان سینه و ریه (هم برای موارد ابتلا و هم برای تلفات) بوده است. همچنین در سراسر مناطق جهان، نرخ بروز از چهار برابر تا پنج برابر برای مردان و زنان متفاوت است.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سالانه 2.3 میلیون زن در جهان به سرطان سینه مبتلا می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سالانه 2.3 میلیون زن در جهان به سرطان سینه مبتلا می شوند"، کلیک کنید.