رکورد صادرات نفت ایران به چین شکست

رکورد صادرات نفت ایران به چین شکست

به گزارش خبرگزاری ری رایت، اطلاعات شرکت کپلر نشان می دهد چین در ماه گذشته میلادی 1.54 میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرده که بالاترین رقم از ماه اکتبر بوده است. بیشتر این واردات توسط خریداران چینگ دایو، مقر پالایشگاه های مستقل چین، انجام شده است.

تجارت نیوز نوشت: نماینده چین تصریح کرد: حقایق بارها ثابت کرده است که ایجاد تقابل و اعمال فشار سرسختانه، نه تنها مشکلات موجود را حل نمی کند، بلکه با آسیب رساندن به همکاری های آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران، مساله را پیچیده تر نیز خواهد کرد.

پالایشگاه های مستقل چین که به آنها تیپات می گویند در سال جاری میلادی درگیر حاشیه های ضعیف سوددهی برای تولید سوخت بودند که باعث شد فعالیت های خود را پایین بیاورند. این پالایشگاه ها یک چهارم کل ظرفیت پالایش نفت چین را به خود اختصاص می دهند و بزرگترین تولیدکنندگان گازوییل هستند.

سود تبدیل نفت خام به بنزین و گازوییل از اوایل آوریل افزایش یافته و به بالاترین رقم فصلی طی 10 سال گذشته رسیده است.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رکورد صادرات نفت ایران به چین شکست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رکورد صادرات نفت ایران به چین شکست"، کلیک کنید.