رابطه این فیلم با ماجرای قتل بابک خرمدین

رابطه این فیلم با ماجرای قتل بابک خرمدین

آفتاب نیوز :

علی درخشنده که سال 1398 نخستین فیلم بلندش را با نام «دشمنان» در جشنواره فیلم فجر رونمایی کرده بود، درباره معرفی فیلمش و تاخیر در اکران آن پس از حدود پنج سال بیان کرد: «همسایه شما، زهره» یک تریلر – درامای روانشناختی درباره زنی با یکسری پیچیدگی های ذهنی و روان نژندی است که سبب می شود به اقداماتی پیرامون خودش دست بزند و شاید مشابه آن را به شکلی امروز هم در جامعه ببینیم. البته من فیلم را پنج سال قبل ساختم، ولی در آن زمان هم چنین مسایلی دیده می شد. حتی یادم می آید وقتی ماجرای مرحوم بابک خرمدین پیش آمد و بعد ها شنیدیم که پدر و مادرش بجز او چند نفر دیگر را هم کشته بودند، تشابهاتی نسبت به آنچه من در فیلم روایت کرده بودم، دیده می شد که این موضوع از نگاه کردن به جامعه نشات می گرفت.

او افزود: داستان دیر اکران شدن فیلم هم در دو سال اول پس از ساخت، بخاطر شیوع کرونا بود که پخش و اکران همه فیلم ها را تحت تاثیر قرار داد. در آن مقطع پخش جهانی در اولویت ما بود که در همان زمان، فیلم من و «تومان» مرتضی فرشباف به جشنواره های شناخته شده ای همچون «شب های سیاه تالین» راه پیدا کردند، گرچه شاید من عجله کردم، چون بسیاری از جشنواره ها در آن دوران برگزار نشدند. بعد از آن هم مسایل دیگری پیرامون من و تهیه کننده فیلم (مجید برزگر) پیش آمد که مجوز نمایش فیلم را تحت تاثیر قرار داد و با وجود اینکه فیلم پروانه نمایش داشت، تاکید شد که باید آن را دوباره ببینند البته در نهایت همه مسایل برطرف شد.

وی درباره اینکه آیا خودش تصمیم گرفته فیلمش را در گروه هنر و تجربه اکران کند گفت: اگرچه اوضاع سینما در گذشته هم چندان خوب نبود، اما در همان سال ها برخی پخش کننده ها می گفتند باوجود آنکه بازیگری به عنوان ستاره در فیلم نیست، باز هم می توان این فیلم را در سینمای بدنه اکران کرد در حالی که الان شرایط سینما آنقدر تغییر کرده که به سختی می توان چنین فیلمی را در سینمای بدنه و کنار این تعداد کمدی اکران کرد. از سوی دیگر گروه هنر و تجربه دو سالی است که از فیلم من پشتیبانی کرده و پیگیری هایی را بابت به اکران رسیدن فیلم انجام داده، به همین دلیل به گفته بسیاری از کارشناسان مربوط، اکران در این بسته و شرایط مناسب تر بود و من هم دوست داشتم فیلمم را روی پرده ببینم تا اینکه بخواهم آن را اکران آنلاین کنم.

درخشنده که این روز ها در تدارک ساخت یک سریال برای شبکه نمایش خانگی است، درباره تغییر نام فیلمش از «دشمنان» به «همسایه شما، زهره» نیز توضیح داد: اسم فیلم را تغییر دادم، چون با توجه به شرایط فعلی تصور کردم «زهره» می تواند مثل یکی از همسایه های ما باشد که کنار ما زندگی می کند؛ ضمن اینکه تدوین فیلم را هم در بخش هایی تغییر داده بودم و بهتر بود نام آن هم جدید باشد. البته در این چند سال باز هم فیلم به فهرست مقدماتی چند جشنواره همچون ادینبورگ و شانگ های راه پیدا کرد، اما صادقانه به آن ها اطلاع دادم که با وجود تدوین دوباره و تغییرات در فیلم آن را یک بار در شب های سیاه تالین نمایش داده ام. این ها سبب شد که خوشحال باشم از اینکه فیلم هنوز زنده است و تاریخ مصرف ندارد.

رویا افشار، ندا جبرییلی، مسعود دلخواه، قربان نجفی، علی بی غم، سینوهه دانشمند، توران یاقوتی و سعید آرمند در «همسایه شما، زهره» به ایفای نقش پرداخته اند. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «شیوا گفت: همه ش احساس می کنم شهاب هر شب داره از پشت این درخت ها بهمون نگاه می کنه! و زهره به آهستگی سرچرخاند سمت پنجره.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رابطه این فیلم با ماجرای قتل بابک خرمدین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رابطه این فیلم با ماجرای قتل بابک خرمدین"، کلیک کنید.