دیسکورد فیلتر شد/ تیغ تیز فیلترینگ بر گردن گیمرها

دیسکورد فیلتر شد/ تیغ تیز فیلترینگ بر گردن گیمرها

به گزارش خبرگزاری ری رایت، از ساعاتی پیش دیسکورد به دستور مقامات قضایی فیلتر شده و برخلاف برخی اخبار منتشر شده که این فیلترینگ مربوط به تنش های اخیر منطقه و برای جلوگیری از تبادل اطلاعات صورت گرفته؛ به نظر می رسد که دلیل فیلتر شدن این پلتفرم آزاد بودن ارسال محتوای اخلاقی در آن اعلام شده است. آنطور که مشاهدات کاربران نشان می دهد، نظارت دقیقی روی محتوای منتشر شده در دیسکورد صورت نمی گیرد و برخی گروه ها و کانال ها پیرامون به انتشار چند فیلم غیراخلاقی در این پلتفرم مبادرت کرده اند که منجر به صدور دستور فیلترینگ این پلتفرم شده است.

براساس گزارش فنزی، دیسکورد طی سال های گذشته چندین بار در ایران از دسترس خارج و بعد رفع فیلتر شده است و این امر باعث آسیب های ارتباطی برای گیمرها و توسعه دهندگان و… شده است. جامعه بازی سازان و گیمرها با فیلتر شدن گوگل پلی نیز آسیب های جدی دیده اند که علی رغم پیگیری هایی که وزارت ارتباطات مدعی است در حال انجام دادن آن برای رفع فیلتر در این زمینه است، تصمیم گیران همچنان به رفع فیلتر فروشگاه اندرویدی گوگل قانع نشده اند. دیسکورد نیز آخرین بار در نیمه دوم سال 1401 فیلتر شد که در دی ماه همان سال با پیگیری های متعدد، رفع فیلتر شد. به نظر می رسد فیلترینگ این پلتفرم به صورت تدریجی در حال اجرا شدن است. در ایران پلتفرم های گیمینگ دیگری نظیر توییچ نیز وجود دارد که چندین بار قربانی فیلترینگ شده است.

دستور فیلترینگ دیسکورد در حالی صادر شده که طبق دوره های گذشته در هیچ یا حداقل در بخش عمده ای از فیلترینگ، نهاد مذکور توضیح و دلیل فیلتر یا پاسخگویی به رسانه ها و اهالی و متضررین ارایه نمی کند. میلیون ها گیمر ایرانی توسط این پلتفرم به تبادل نظر و تبادل اطلاعات می پرداختند و دیسکورد بستری مهم برای این جامعه بزرگ گیمر در کشور به حساب می آید. بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده ایران بیش از 34 میلیون گیمر دارد و دولت سیزدهم وعده هایی مبتنی بر بهتر شدن اوضاع گیمینگ برای این قشر داده بود. راه اندازی رادار گیم برای بهبود وضعیت پینگ گیمرها یکی از این موارد بود که در سال گذشته انجام شد و حدود 14 میلیون گیمر را به خود جذب کرد، رفع فیلترینگ دیسکورد نیز در سال گذشته نیز در راستای همین هدف صورت گرفت. پیگیری های «شبکه شرق» حکایت از این دارد که وزارت ارتباطات در حال حاضر نیز به دنبال حل دغدغه تصمیم گیران و راهی برای فعالیت گیمرها در این بستر است تا امکان تبادل نظر و اطلاعات در آن فراهم باشد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیسکورد فیلتر شد/ تیغ تیز فیلترینگ بر گردن گیمرها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیسکورد فیلتر شد/ تیغ تیز فیلترینگ بر گردن گیمرها"، کلیک کنید.