دستگاه هوشمند پیش بینی و هشدار پیش از تصادف تولید شد

دستگاه هوشمند پیش بینی و هشدار پیش از تصادف تولید شد

متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستگاه هوشمند پیش بینی و هشدار پیش از تصادف شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، علی پارسا، مدیرعامل شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید خودروهای هوشمند، درباره فعالیت های این شرکت توضیح داد:  متخصصان این شرکت در راستای توسعه زیرساخت های مختلف برای خودروهای هوشمند با استفاده از فناوری های نوین مانند هوش مصنوعی فعالیت دارند و تلاش داریم بر روی سیستم های افزایش ایمنی خودروها تمرکز بیشتری داشته باشیم.

پارسا ادامه داد: این شرکت پس از بررسی نمونه های تحقیقاتی و تجاری مختلف بین المللی سیستم های مرتبط با خودروهای خودران، موفق به طراحی، ساخت و تولید دستگاه هوشمند پیش بینی و هشدار پیش از تصادف شده است. همچنین با طراحی و توسعه شبیه ساز تست خودروهای خودران و انجام تست های عملی و میدانی در خیابان ها و جاده ها، این محصول را مورد تست و ارزیابی قرار داده ایم.

 وی درباره کارکرد این دستگاه گفت: دستگاه هوشمند پیش بینی تصادف با خودرو روبه رو و هشدار دهنده قبل از تصادف، برای جلوگیری از تصادفات جاده ای ناشی از خواب آلودگی یا حواس پرتی راننده طراحی و ساخته شده است.

پارسا در همین راستا تصریح کرد: این دستگاه در جلوی قسمت داخلی خودروهای سبک یا سنگین نصب می شود و خطرات احتمالی از قبیل تصادف با خودروهای جلویی، خروج تصادفی از جاده یا لاین جاده را پیش بینی کرده و با ایجاد هشدار صوتی به راننده هشدار می دهد تا راننده سریع حواس خود را جمع کند، ترمز کرده و تصادف نکند.


این فناور حوزه خودور، یکی از چالش های این شرکت را جذب و نگهداشت نیروی متخصص اعلام کرد و گفت: چیتا برای توسعه نیروهای متخصص در زمینه فعالیت شرکت، دوره های تخصصی راه برگزار کرده است که این امر باعث رشد و افزایش نیروهای متخصص خواهد شد
تامین منابع مالی برای عرضه محصول به بازار یکی دیگر از چالش های شرکت است که می تواند فرآیند ورود محصولات به بازار را پیچیده کند.

اعتبار مالیاتی، پشتیبان فعالیت های تحقیق و توسعه است

سید محمد کرباسی، دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری  پس از بازدید از محصولات این شرکت دانش بنیان، جدیدترین فناوری های خودرویی را مرتبط به موضوع خودروهای هوشمند دانست و گفت: در سال های اخیر، خودروهای هوشمند به عنوان یکی از نوآوری های برجسته در صنعت خودرو مورد توجه قرار گرفته است.

کرباسی ضمن اشاره به حمایت از شرکت های دانش بنیان و اتصال این شرکت ها به وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط، تاکید کرد: در این بازدیدها به شرکت های دانش بنیان کمک می کنیم تا از حمایت های دولتی و خصوصی بهره مند شوند و از این طریق، به حل مشکلات و چالش های آن بپردازند.

وی افزود: این حمایت ها شامل اعتبار مالیاتی، تسهیلات تبصره 18 و اعطای تسهیلات از طریق مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و همچنین تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی است که به شرکت های دانش بنیان امکان می دهد از درآمد تحقیق و توسعه خود برای سرمایه گذاری در پروژه های جدید و توسعه فناوری ها استفاده کنند و در نهایت به رشد و توسعه شرکت ها و کشور کمک می کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات، اعتبار مالیاتی در شرکت های دانش بنیان را به عنوان یک ابزار مهم برای تشویق و پشتیبانی از فعالیت های تحقیق و توسعه این شرکت ها برشمرد و گفت: همچنین این امر یکی از ابزارهای مهم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است که در تلاش هستیم این مهم را تقویت و تسهیل کنیم تا شرکت ها بتوانند بهترین استفاده را از این گزینه داشته باشند و در توسعه فناوری و نوآوری نقش موثری داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگاه هوشمند پیش بینی و هشدار پیش از تصادف تولید شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگاه هوشمند پیش بینی و هشدار پیش از تصادف تولید شد"، کلیک کنید.