در یکسال گذشته 105 کیلومتر راه روستایی در استان کرمان آسفالت شده است

در یکسال گذشته 105 کیلومتر راه روستایی در استان کرمان آسفالت شده است

ری رایت/کرمان سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به این مطلب که در حال حاضر 232 کیلومتر راه روستایی در حال احداث داریم، گفت: طی دو سال گذشته حدود 300 کیلومتر راه روستایی احداث و آسفالت شده که معادل 20 سال گذشته است.

علی عبداللهی امروز، دوم اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان کرمان دارای بزرگترین شبکه ارتباطی راه و شریانی و دومین شبکه بزرگراهی در سطح کشور است و به دلیل وسعت زیادی که دارد عملکرد آن هم چه در راه های روستایی و چه در راه های آزادراهی و بزرگراهی بایستی به شکل ویژه ای مورد توجه مسیولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بزرگترین پروژه های نگهداری کشور را در سطح استان کرمان داریم که سال ها معطل مانده بود و به بهره برداری خواهند رسید، گفت: پروژه شهداد- نهبندان به عنوان یکی از پروژه های اصلی و کریدور کشور در دست احداث و بهسازی است. اصلاح و روکش آسفالت کریدور اصلی کشور یعنی مسیر یزد _ انار _ سیرجان، به سمت بندرعباس یکی دیگر از اولویت های این اداره کل است. 

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان تصریح کرد: در سال گذشته علاوه برمجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی که در سطح جاده ها در حال خدمت رسانی به مردم و مسافران بودند، سه باب نمازخانه بین راهی هم برای رفاه حال مسافران اضافه و مورد بهره یرداری قرار گرفت. 

عبدالهی بیان کرد: ساخت حدود 20 باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در دستور کار قرار دارد که با پیگیری های این اداره کل به بهره برداری خواهند رسید و با توجه به اینکه استان کرمان دارای جاده های طولانی و کویری است و رانندگان با رانندگی های طولانی در جاده یکنواخت و بیابانی دچار خستگی بیشتری می شوند، نیاز به استراحت و تجدید قوای بیشتری دارند.

وی در ادامه به طولانی بودن و گستردگی طول راه ها اشاره کرد و افزود: تمامی محورها تحت نگهداری هستند و بایستی شبکه گسترده راه های استان را حفظ کرد چون در بحث اقتصاد استان بسیار حایز اهمیت است.

وی عنوان کرد: یکی از بهترین پروژه هایی که برای شبکه راه ها در سطح استان تعریف شده کریدوری است که از سیرجان به بندرعباس به سمت سیرجان-شهربابک -انار و در نهایت به یزد می رسد و کریدور کالای استان محسوب می شود.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در خصوص کم عرض بودن و پرتردد بودن برخی از راه های روستایی گفت: بعضی از راه های روستایی استان در گذشته با عملکرد و قابلیت متفاوت راه روستایی آن زمان ساخته شده که صرفا جهت تردد یک تا دو خودرو و متصل به جاده های اصلی یا مراکز شهری بوده اما هم اکنون به دلیل وجود برخی از مراکز صنعتی و معدنی عملکرد آنها تغییر کرده است.

وی اظهار کرد: تعداد قابل توجهی وسایل نقلیه سنگین در جاده ها تردد می کنند که در هر صورت معادن باید در این زمینه مشارکت داشته باشند تا برای تحمل بار ترافیکی سنگین، این راه ها را ارتقاء دهیم.

عبداللهی در پایان یادآور شد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان به عنوان دستگاه بهره بردار و نگهداری از راه ها این کار را مجدانه پیگیری می کند تا با همکاری اداره کل صمت این مشکل را برطرف کرده و معادنی که از این جاده استفاده می کنند از محل مسیولیت های اجتماعی به بهسازی راه ها کمک کنند تا جاده ها تعریض و ایمن تر شوند.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در یکسال گذشته 105 کیلومتر راه روستایی در استان کرمان آسفالت شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در یکسال گذشته 105 کیلومتر راه روستایی در استان کرمان آسفالت شده است"، کلیک کنید.