حوضه آبریز «مرزی شرق» از کم بارشی سالیانه خارج شد

سازمان هواشناسی اعلام کرد: بارندگی های آخر هفته گذشته در جنوب شرق کشور سبب شد تا میانگین پهنه ای بارش در حوضه آبریز «مرزی شرق» به محدوده نرمال برسد و این حوضه از کم بارشی باقی مانده از ابتدای سال زراعی تاکنون خارج شود.

حوضه آبریز «مرزی شرق» از کم بارشی سالیانه خارج شد

آفتاب نیوز :

به گزارش سازمان هواشناسی کشور، جدیدترین داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می دهد که علاوه بر حوضه آبریز اصلی «مرزی شرق» کشور، حوضه های آبریز درجه 2 «بلوچستان جنوبی»، «مرزی غرب» و «کرخه» در حوضه آبریز اصلی خلیج فارس و دریای عمان نیز از کم بارشی باقی مانده از ابتدای سال زراعی تاکنون خارج شده اند.

به طور کلی بارش های سنگین فروردین ماه امسال تا حدی کم بارشی های باقی مانده از 6 ماه نخست سال زراعی را در برخی مناطق کشور جبران کرد، اما این بارش ها نتوانسته کم بارشی های انباشته از سال های گذشته را جبران کند.

داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می دهد که به طور میانگین پنج حوضه از 6 حوضه آبریز اصلی کشور با کم بارشی مواجه است.

میانگین پهنه ای بارش کشور از ابتدای سال زراعی تا کنون 167 میلی متر بوده که حدود 16 درصد کمتر از شرایط نرمال است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حوضه آبریز «مرزی شرق» از کم بارشی سالیانه خارج شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حوضه آبریز «مرزی شرق» از کم بارشی سالیانه خارج شد"، کلیک کنید.