حماس: مذاکرات تبادل اسرا منتفی است

حماس: مذاکرات تبادل اسرا منتفی است

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین می گوید در پی جنایت رژیم صهیونیستی در «رفح»، هییت مذاکره کننده حماس در مذاکرات تبادل اسرا با این رژیم شرکت نخواهد کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، «باسم نعیم» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که به خاطر جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در «رفح»، حماس در دور جدید مذاکرات تبادل اسرا شرکت نخواهد کرد.

نعیم به خبرگزاری «ریانووستی» گفت: «حماس هرگز نخواهد پذیرفت که از مذاکرات برای خرید زمان برای دولت نتانیاهو استفاده شود تا بتواند طرح های خود را در نوار غزه اجرایی کند».

روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» هم به نقل از یک منبع وابسته به حماس گزارش داد که این جنبش به واسطه ها اعلام کرده است که به خاطر کشتار اخیر در رفح، در این مذاکرات شرکت نخواهد کرد.

شبکه «کان» به عنوان تلویزیون دولتی رژیم اسراییل نیز می گوید که سران این رژیم همچنان منتظر پاسخ حماس هستند تا مشخص شود که آیا راهی برای پیشبرد این مذاکرات وجود دارد یا خیر.

در بمباران چادر های آوارگان در نزدیکی انبار های آژانس «آنروا» در شمال غرب رفح که شب گذشته توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی انجام شد، بیش از 40 فلسطینی شهید و ده ها نفر دیگر زخمی شدند. جنگنده های اسراییلی بیش از 8 موشک به سمت چادر های آوارگان فلسطینی شلیک کردند و تیم های هلال احمر فلسطین شهدا و مجروحان را به بیمارستان انتقال دادند.

پیشتر، رویترز به نقل از منابع آگاه نوشته بود که مذاکرات آتش بس/ تبادل اسرا این هفته از سر گرفته خواهد شد.

توافق برای ازسرگیری مذاکره بعد از دیدار روسای سیا و موساد با نخست وزیر قطر رسانه ای شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: مذاکرات تبادل اسرا منتفی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: مذاکرات تبادل اسرا منتفی است"، کلیک کنید.