حماس: ادامه مذاکرات منوط به برقراری آتش بس دایمی و خروج اشغالگران از غزه است

حماس: ادامه مذاکرات منوط به برقراری آتش بس دایمی و خروج اشغالگران از غزه است

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بار دیگر شروط اصلی حماس درباره مذاکره با صهیونیست ها را اعلام کرد.

به گزارش ری رایت، محمد نزال، یکی از رهبران جنبش حماس در گفت وگو با شبکه قطری «العربی» تاکید کرد درصورتی که اشغالگران از نوار غزه عقب نشینی نکنند و برسر برقراری آتش بس دایمی توافقی حاصل نشود مذاکرات نمی تواند ادامه داشته باشد.

این اظهارات پس از تحویل پاسخ جنبش حماس به توافق پیشنهادی نشست پاریس و اظهارات منابع مطلع درباره اصلاحات در آن بیان شد.

محمد نزال تصریح کرد پیشنهاد جنبش حماس شامل سه مرحله است که هر مرحله 45 روز به طول می انجامد.

وی در ادامه افزود نخستین مرحله دربرگیرنده برقراری یک آتش بس قبل از توافق بعدی بر سر آتش بس دایمی است.

جنبش حماس شامگاه سه شنبه اعلام کرد پس از رایزنی با رهبران حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین پاسخ خود را درباره این پیشنهاد به مصر و قطر ارایه کرده است.

مقاومت حماس اعلام کرد با طرح پیشنهادی نشست پاریس با روحیه مثبت برخورد کرده است، با این هدف که شامل آتش بس کامل، پایان دادن به جنگ غزه، بازسازی آن، لغو محاصره این باریکه و تبادل اسرا باشد.

پس از آن «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» نخست وزیر قطر و وزیر خارجه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در دوحه اعلام کرد پاسخ حماس را برای صهیونیست ها ارسال کرده است.

الاخبار در گزارشی در این باره نوشت: طرف های آمریکایی و اسراییلی نسخه ای از پاسخ حماس را دریافت کردند که شامل سه صفحه، یک اصلاحیه در سند «توافق چارچوب» پاریس و همچنین ضمیمه ای ویژه شامل ضمانت ها و خواسته هایی با هدف توقف تجاوز و رفع آثار آن است.

طبق پیشنهاد حماس، هدف از این توافقنامه، توقف عملیات نظامی متقابل میان طرفین، دستیابی به آرامش کامل و پایدار، تبادل اسرا میان 2 طرف، پایان محاصره غزه، بازسازی، بازگرداندن ساکنان و آوارگان به خانه های خود و تامین سرپناه و ملزومات امدادی برای ساکنان تمام مناطق نوار غزه طی سه مرحله است.

طبق بیانیه دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی که صبح امروز (چهارشنبه) منتشر شد، تل آویو پاسخ حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس را از میانجیگران دریافت کرده و در حال بررسی آن به همراه سازمان جاسوسی موساد است.

منابع نیز به الجزیره گفتند که حماس از قطر، مصر، آمریکا، ترکیه، روسیه و سازمان ملل خواسته است که ضامن اجرای این توافق باشند.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: ادامه مذاکرات منوط به برقراری آتش بس دایمی و خروج اشغالگران از غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: ادامه مذاکرات منوط به برقراری آتش بس دایمی و خروج اشغالگران از غزه است"، کلیک کنید.