حریق جنگلی در جنوب‌شرق ترکیه؛ ۵ کشته و ۴۴ زخمی تاکنون

حریق جنگلی در جنوب‌شرق ترکیه؛ ۵ کشته و ۴۴ زخمی تاکنون

مقامات ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد در پی وقوع آتش‌سوزی جنگلی در جنوب شرق این کشور تاکنون دست‌کم ۵ تن کشته و ۴۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش ری رایت، خبرگزاری شینهوا به نقل از «علی یرلیکایا»، وزیر کشور ترکیه گزارش داد آتش‌سوزی پراکنده از پنج‌شنبه شب در مناطق زیر کشت چندین روستا بین منطقه «چنار» در استان «دیاربکر» و منطقه «مازی‌داغی» در استان «ماردین» آغاز شده است.

یرلیکایا در شبکه اجتماعی X گفت: این آتش سوزی به دلیل وزش باد نسبتا شدید شعله‌ور شد و به سرعت در منطقه وسیعی گسترش یافت اما با مداخلات آتش‌نشانان تا حد زیادی مهار شده است.

مقامات محلی هشدارهایی درباره خطر بالای آتش‌سوزی جنگل‌ها به دلیل پیش‌بینی گرمای شدید و شرایط جوی خشک در طول هفته پیش‌رو صادر کرده‌اند.

ترکیه اغلب در تابستان در معرض آتش‌سوزی جنگل‌ها به ویژه در مناطق غربی و جنوبی قرار می‌گیرد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حریق جنگلی در جنوب‌شرق ترکیه؛ ۵ کشته و ۴۴ زخمی تاکنون" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حریق جنگلی در جنوب‌شرق ترکیه؛ ۵ کشته و ۴۴ زخمی تاکنون"، کلیک کنید.