حذف طالبان از فهرست سازمان های تروریستی، روی میز پوتین

حذف طالبان از فهرست سازمان های تروریستی، روی میز پوتین

یک مقام وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این وزارتخانه و وزارت دادگستری این کشور به کرملین پیشنهاد داده اند که طالبان را از فهرست سازمان های تروریستی حذف کند تا راه برای به رسمیت شناخته شدن این گروه توسط مسکو هموار شود.

به گزارش ری رایت، «ضمیر کابلوف» مدیر امور آسیا در وزارت امور خارجه روسیه گفت: وزارت دادگستری و وزارت خارجه روسیه به کرملین پیشنهاد داده اند که طالبان را از فهرست سازمان های تروریستی خارج کند.

کابلوف با بیان اینکه چند نهاد دولتی روسیه با این پیشنهاد موافقت کرده اند، گفت: «این باید انجام شود. در غیر این صورت نمی تواند درباره به رسمیت شناختن (دولت طالبان) صحبت کرد. در نتیجه، کار بر روی این مسیله ادامه دارد و تمامی ملاحظات به مقامات ارشد کشور اطلاع رسانی شده است. منتظر تصمیم (آن ها) هستیم.»

این مقام وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه طالبان افغانستان برای به رسمیت شناخته شدن تلاش های بسیاری کرده، گفت: «هنوز چند مانع وجود دارد که باید از سر راه برداشته شود. بعد از آن رهبری روسیه تصمیم گیری خواهد کرد.»

«سرگیی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز طالبان را قدرت واقعی در افغانستان دانست و گفت که حذف آن از فهرست سازمان های تروریستی یک اقدام واقع بینانه خواهد بود.

لاوروف گفت: آنها قدرت واقعی هستند. ما به افغانستان توجه داریم و متحدان ما به ویژه در آسیای مرکزی هم به آن توجه دارند؛ بنابراین این روند منعکس کننده واقعیت است.

بااین حال، ضمیر کابلوف گفت دولت روسیه قصد ندارد به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد آغاز روابط روسیه و افغانستان به دولت طالبان تبریک بگوید، زیرا مسکو هنوز این دولت را به رسمیت نمی شناسد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حذف طالبان از فهرست سازمان های تروریستی، روی میز پوتین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حذف طالبان از فهرست سازمان های تروریستی، روی میز پوتین"، کلیک کنید.