تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی

آفتاب نیوز :

به طور معمول کولر گازی ها در دو نوع معمولی و اینورتر دار در بازار عرضه شده اند. البته هر دوی این مدل کولر گازی ها در فرایند خنک سازی نقش دارند. اما در عملکرد و امکاناتی که دارند تفاوت هایی وجود دارد که سبب شده تا این دو مدل کولر گازی به صورت دو محصول مجزا به فروش برسند. نوع موتور، میزان مصرف برق، خنک کنندگی بهتر، طول عمر بیشتر و سایر موارد از مهم ترین تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی هستند که در ادامه مطلب بیشتر درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

مهم ترین تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی چیست؟

زمانی که شما خرید کولرگازی را انجام می دهید مسلماً یا از مدل های موتور معمولی یا اینورتر این کار را انجام می دهید. با توجه به این موضوع می توان گفت تفاوت در نوع کمپرسور اصلی ترین فرق کولر گازی معمولی با اینورتر است. در کولر گازی اینورتر دور موتور متغیر است. به عبارتی سرعت دور موتور متناسب با میزان خنک کنندگی تغییر پیدا می کند. این در حالی است که سرعت دور موتور در کولر گازی معمولی ثابت است و همیشه با حداکثر سرعت فرایند خنک سازی انجام می شود.

بررسی کولر گازی اینورتر و معمولی از لحاظ مصرف برق

می توان گفت از مهم ترین فرق کولر گازی معمولی با اینورتر در میزان برق مصرفی آن است. کولر گازی های اینورتر به دلیل بهره مند شدن به کمپرسور با دور متغیر مصرف برق را به طرز چشمگیری کاهش می دهند. این در حالی است که در مدل های معمولی چنین چیزی وجود ندارد. با توجه به اینکه مارک های معتبری مانند جنرال گلد نیز در مدل های جدید و پیشرفته ای کولر های کم مصرف را تولید کرده اند شما می توانید از کولر گازی جنرال گلد با موتور اینورتر انتخاب خود را انجام دهید.

البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که کولر گازی های اینورتر برای عمکلرد خود به برق پایدار نیازمند هستند.

نویز پایین فرق کولر گازی اینورتر و معمولی

یکی از مهم ترین مشکلاتی که کولر گازی های معمولی دارند سر و صدای زیادی است که در هنگام روشن بودن در فضای محیط ایجاد می کنند. این در حالی است که کولر گازی هایی که از موتور اینورتر برخوردار هستند هیچ نویز و صدایی را در فضای محیط شما ایجاد نمی کنند. توجه داشته باشید که اگر فضای سالن شما بسیار بزرگ است و قصد خرید کولر گازی برای آن را دارید بهتر است از مدل های ایستاده انتخاب خود را انجام دهید. اما باید در نظر داشته باشید که قیمت کولر گازی ایستاده به نسبت مدل های اسپلیت هزینه بیشتری را طلب می کند.

نویز کولر گازی اینورتر و معمولی

طول عمر کولر گازی اینورتر بیشتر است یا معمولی؟

از دیگر فرق بین کولر گازی اینورتر با معمولی تفاوت در ماندگاری و طول عمر آن ها است. کولرگازی های معمولی به دلیل اینکه قابلیت تثبیت دما و نگه داشتن آن را در یک محدوده ندارند، بیشتر روشن و خاموش می شوند و به همین دلیل می توان گفت استهلاک آن ها بیشتر است. اما کولر گازی های اینورتر پس از تنظیم دما و تثبیت آن، به حالت نیمه خاموش در می آیند و به بیان ساده تر خاموش و روشن نمی شوند؛ بنابراین باید گفت طول عمر و کارایی کولر گازی های اینورتر بسیار بیشتر از مدل های معمولی است.

قدرت خنک سازی اصلی ترین تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی

خنک سازی اصلی ترین عملکرد کولر گازی ها است، حال چه از نوع اینورتر باشد چه معمولی. اما باید گفت مهم ترین فرق کولر گازی اینورتر و معمولی در فرایند خنک سازی است. کولر گازی های اینورتر این قابلیت را دارند که پس از ایجاد خنک سازی ایدیال در محیط به صورت اتوماتیک از سرعت آن ها کم می شود و از ایجاد سرمای بیش از حد در محیط جلوگیری می کنند. اما مدل های معمولی به طور مرتب روشن هستند و برای جلوگیری از سرمای زیاد باید به صورت دستی نسبت به خاموش کردن آن ها اقدام کنید.

آیا قیمت می تواند فرق بین کولر گازی اینورتر با معمولی باشد؟

از دیگر تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی قیمت است. کولر گازی های اینورتر به دلیل بهره مندی ها و فناوری های پیشرفته ای که دارند به طبع از رِنج قیمت بیشتری برخوردار هستند. اما کولر گازی های معمولی به دلیل امکانات کمتر از قیمت مناسب تر و مطلوب تری بهره مند هستند.

تفاوت قیمت کولر گازی اینورتر با معمولی

خرید کولر گازی اینورتر با تضمین اصل بودن از آترین پلاس

اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم قطعاً کولر گازی های اینورتر به نسبت مدل های معمولی مزایای بیشتری دارند. چرا که هم انرژی مصرفی را بهینه می کنند و هم اینکه دوام و ماندگاری بیشتری به نسبت مدل های معمولی دارند. با این حال اگر صرف هزینه چندان برای شما مطرح نیست انتخاب از مدل های اینورتر دار برای شما یک گزینه بسیار عالی خواهد بود. اکنون اگر تصمیم خود را برای خرید کولر گازی اینورتر نهایی کرده اید پیشنهاد می کنیم محصولات ما را در آترین پلاس مشاهده کنید.

تا در صورت تمایل به خرید بتوانید با تضمین اصالت و سلامت، گارانتی 18 ماهه، پرداخت در محل، ارسال سریع و بهترین قیمت، کولر گازی اینورتر دار و معمولی را از فروشگاه ما انتخاب کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی"، کلیک کنید.