تغییر نام دو شعبه بانک صادرات ایران به نام «شهید آیت اله آل هاشم» و «شهید مالک رحمتی»

 تغییر نام دو شعبه بانک صادرات ایران به نام «شهید آیت اله آل هاشم» و «شهید مالک رحمتی»

دو شعبه بانک صادرات ایران در استان آذربایجان شرقی به نام شهدای خدمت تبریز تغییر نام یافت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، در مراسم تغییر نام شعبه چهارراه مصلی (کد2331) این بانک در شهر تبریز و شعبه قدس (کد1916) بانک در شهرستان مراغه، یاسر مرادی، عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران مطرح کرد: بدرقه پرشور و با شکوه مردم آذربایجان از شهید آیت اله آل هاشم و شهید مالک رحمتی به همه ما نشان داد که تراز مدیریت صحیح در جمهوری اسلامی باید به چه سبکی باشد و این نحوه مدیریت برای همه ما الگو خواهد بود.

وی افزود: مدیریت یک عالم دینی و فقیه تا جایی مورد قبول مردم شهر تبریز قرار گرفته که از محبوبیت فراوانی در میان مردم برخوردار بوده اند و ریشه این محبوبیت و سلوک را باید در تواضع، مردمی بودن، ساده زیستی جستجو کرد.

عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران ادامه داد: برکت خون شهدا امروز کمتر از خدمات و زندگی و وجود پر برکت شان نیست.
فرماندار تبریز و سیدمحمدحسن آل هاشم، برادر آیت اله آل هاشم نیز در سخنانی از حضور و ابتکار مدیران بانک صادرات ایران در نام گذاری شعب بانک به نام شهدای خدمت در این استان قدردانی کردند.

photo11846241460.jpg

یاسر مرادی همچنین در جریان سفر به آذربایجان شرقی، ضمن حضور و قرایت فاتحه بر مزار شهید مالک رحمتی، در مراسم ویژه ای در شعبه قدس در شهر مراغه، زادگاه شهید خدمت مالک رحمتی با حضور سیدفرید موسوی نماینده این شهرستان، فرماندار، خانواده شهید رحمتی، مردم و مشتریان بانک برپا شده بود، با ذکر خاطراتی از دوران تحصیل شهید مالک رحمتی و ویژگی های شخصیتی و اخلاقی و خدمات وی، گفت: بانک صادرات ایران به پاس خدمات و زحمات شهید مالک رحمتی در زمان خدمات موثر و برجسته خود در سازمان خصوصی سازی، آستان قدس رضوی، سازمان اقتصادی کوثر و استانداری آذربایجان شرقی به این بانک، وظیفه خود دانست که به عنوان اولین حرکت، یکی از مهمترین شعب خود در سطح کشور و شهر مراغه، زادگاه شهید مالک رحمتی را به نام ایشان تغییر دهد.

او ادامه داد: تلاش خواهیم کرد که با هماهنگی مقامات و مسیولان این شهر، هم خدمات بهتری در ارایه تسهیلات توسط این شعبه به مردم شهر مراغه ارایه شود و هم نقش پررنگ تری در آبادانی این شهر ایفا کند.

مرادی با ذکر خاطراتی از دوران تحصیل خود با شهید مالک رحمتی، افزود: به دلیل تسلط این شهید بر مسایل حقوقی و مدیریتی، افزایش سرمایه معطل مانده بانک صادرات ایران از محل سلب حق تقدم سهام پس از 22 سال، به برکت درایت و همراهی ایشان، با موفقیت انجام شد.

عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران همچنین محبوبیت شهید مالک رحمتی را در نتیجه سال ها خدمات صادقانه و ایثارگرانه در سمت های مدیریتی مختلف به مردم دانست.

photo11846285126.jpg

در ادامه صالح رحمتی، برادر شهید، با ذکر خاطراتی از دوران کودکی و فعالیت های فرهنگی و مدیریتی وی گفت: این گفته شهید قاسم سلیمانی که باید شهید زندگی کنی تا شهید شوی، در مورد شهید مالک رحمتی کاملاً و دقیقاً قابل لمس است و ثابت شد که همه این شهدای خدمت زندگی نورانی داشته اند که به فیض شهادت نایل آمده اند.

او با تشکر و قدردانی از ابتکار بانک صادرات ایران در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهید مالک رحمتی قدردانی کرد.

سید فرید موسوی، نماینده شهر مراغه در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی در این مراسم با ذکر خاطراتی از دوران خدمات شهید به مردم شهر مراغه و استان آذربایجان شرقی، گفت: شهید رحمتی ثابت کرد که هم می توان مدیر بود و هم محبوب .

وی با بیان اینکه باید دعا کنیم در مسیر خدمت به مردم، شرمنده شهدا نباشیم، از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک صادرات ایران قدردانی و خواستار توجه بیشتر به تامین مالی طرح های عمرانی این شهرستان به برکت وجود شهید مالک رحمتی شد.

گفتنی است در مراسم تغییر نام شعب بانک صادرات ایران، سیدمحمدحسن آل هاشم، برادر آیت اله آل هاشم؛ مادر گرانقدر شهید مالک رحمتی؛ مهدی رنجبر، مشاور استاندار؛ نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی، محمد کیایی، مدیر امور شعب شمال کشور؛ داود مهدیان، مدیر شعب بانک صادرات آذربایجان شرقی حضور داشتند.

همچنین پیشتر شعبه شهر نجف آباد (کد22) بانک صادرات ایران به نام شهید خدمت، خلبان محسن دریانوش از شهدای حادثه بالگرد رییس جمهور مزین شده بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر نام دو شعبه بانک صادرات ایران به نام «شهید آیت اله آل هاشم» و «شهید مالک رحمتی»" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر نام دو شعبه بانک صادرات ایران به نام «شهید آیت اله آل هاشم» و «شهید مالک رحمتی»"، کلیک کنید.