تعداد شرکت های فناوری و نوآوری کشاورزی به 1000 خواهد رسید

در گفت وگو با ری رایت اعلام شد؛

تعداد شرکت های فناوری و نوآوری کشاورزی به 1000 خواهد رسید

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: در حال حاضر حدود 600 شرکت دانش بنیان فعال در بخش کشاورزی داریم و در تلاش هستیم تا دهکده های فناوری را به سایر استان ها گسترش دهیم و تعداد شرکت های دانش بنیان دخیل در بخش کشاورزی را به هزار شرکت افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، ضرورت یک نگاه فعال و آینده ساز حرکت برپایه مدیریت چشم انداز است که برشناخت وضع موجود و عوامل آن تحلیل محیط ملی و بین المللی و سرانجام ترسیم چشم انداز مطلوب متکی است.

با این حساب یکی از پیش نیاز های رشد و توسعه کشور توسعه بخش کشاورزی است و چنانچه در ترسیم اهداف اجرایی و عملیاتی از سوی متولیان چنین باوری بوجود نیاید امکان تحقق توسعه همه جانبه اقتصادی اجتماعی فرهنگی بوجود نخواهد آمد. 

از این رو آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی در حالی ابلاغ شده که تکیه بیشتر بر اماکن کاری کشاورزی مانند مزارع، گلخانه ها، حوضچه های شیلاتی، پایلوت ها، کارگاه ها، آزمایشگاه ها و اتاق های رشد بجای دفاتر کاری، استفاده شود و برای ارایه خدمات به منظور رشد واحدها، از ظرفیت پیمان مشارکت با واحد فناور استفاده شود.

تمرکز ما بر بحث آموزش و ترویج کشاورزی است

دهکده های فناوری و نوآوری کشاورزی

در همین رابطه سید مجتبی خیام نکویی معاون وزیر کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار ری رایت مبنی بر تلاش های انجام شده بر تقویت ارتباط مستقیم با کشاورزان گفت: همچنین تقویمی برای مراجعه کارشناسان به مراکز دهستان ها برای آموزش کشاورزان تبیین شده است و تمرکز ما بر بحث آموزش و ترویج کشاورزی است و سابق بر این نیز این موضوع نیز کارشناسان ما به کشاورزان مراجعه می کرده اند.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تاکید کرد: ما در حدود 600 شرکت دانش بنیان فعال در بخش کشاورزی داریم و در تلاش هستیم با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری این مورد را توسعه دهیم. همچنین در تلاش هستیم تا دهکده های فناوری را به سایر استان ها گسترش دهیم و تعداد شرکت های دانش بنیان دخیل در بخش کشاورزی را به هزار شرکت افزایش دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعداد شرکت های فناوری و نوآوری کشاورزی به 1000 خواهد رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعداد شرکت های فناوری و نوآوری کشاورزی به 1000 خواهد رسید"، کلیک کنید.