ترویج مکتب امام خمینی(ره) وظیفه همگانی و یک عمل صالح است

ترویج مکتب امام خمینی(ره) وظیفه همگانی و یک عمل صالح است

ری رایت/قم در بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به مناسبت سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی آمده است: گرچه تاریخ نمی تواند عظمت شخصیت و بزرگی اقدام امام بزرگوار را نادیده بگیرد و انکار کند؛ اما شناساندن آن رهبر الهی و ترویج اندیشه و مکتب او یک وظیفه همگانی و یک عمل صالح است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به مناسبت سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی، بیانیه ای صادر کرد که متن به شرح زیر است؛

«بسم الله الرحمن الرحیم»

در آستانه سی و پنجمین سالروز فراق بزرگ پرچمدار رسالت های الهی در قرن طغیان جاهلیت مدرن بر عقل وحیانی هستیم.

امام بزرگواری که با قیام خود، یکه تازی شیطان در تسخیر روح بشری و انفکاک دین و معنویت از جوامع انسانی را پایان داد و با تبیین پیوندهای دین و سیاست، مجدد اسلام ناب شد.

شخصیتی عظیم و سرآمد که در علوم مختلف اسلامی کم نظیر بود و با ترویج معارف عمیق اسلام ناب محمدی شهد شیرین معرفت و بصیرت را در عمق جان مستضعفان جهان ریخت.

انقلاب اسلامی ایران که در همراهی مردم با شعارهای اسلام خواهانه به پیروزی رسید؛ فقط یک نام را بر بلندای خود در اهتزاز دارد و آن نام آیت الله العظمی روح الله موسوی خمینی است. بر آن عبدصالح و مطیع تکالیف الهی و پیرو مکتب ثقلین درود می فرستیم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با گرامیداشت نام و یاد امام راحل عظیم الشان – رضوان الله تعالی علیه – بر معرفی، تکریم و تعظیم آن شخصیت تاریخ ساز تاکید می کند و اعلام می دارد.

گرچه تاریخ نمی تواند عظمت شخصیت و بزرگی اقدام امام بزرگوار را نادیده بگیرد و انکار کند؛ اما شناساندن آن رهبر الهی و ترویج اندیشه و مکتب او یک وظیفه همگانی و یک عمل صالح است. هنوز مردم ما و حتی برخی از نخبگان علم و اندیشه نیز به حقیقت عظمت امام خمینی به شایستگی دست نیافته اند و این مهم می طلبد در معرفی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به معاصرین و آیندگان بیش از پیش گام برداریم.

حدوث انقلاب اسلامی در پیروی مردم از اندیشه های الهی آن مرد بزرگ بود و امروز بقاء و گسترش انقلاب اسلامی نیز معطوف به استمرار و استحکام در مسیر اوست. حوزه های علمیه در این مسیله نقشی مضاعف دارند و نباید بگذارند امام و انقلاب امام به تحریف و انحراف کشانده شود.

امروز بهترین مفسر راه و اندیشه امام – قدس سره -، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای – مدظله العالی – هستند و سلوک در راه و اندیشه او سلوک در مسیر امام خمینی است. عظمت امروز انقلاب اسلامی به همه ثابت کرده است که امام خامنه ای عزیز، مفسری امین بر اندیشه های امام بزرگوار هستند و انقلابی ماندن و در خط امام بودن جزء در پایبندی به ولایت ایشان محقق نخواهد شد و جدا شدن از خط ولایت، پایانی جز انحراف و سقوط نخواهد داشت.

امام در کنار باور عمیق به هدایت و نصرت الهی بر قدرتِ همراهی مردم نیز ایمان داشتند. تاکیدات مکرر و صادقانه امام بزرگوار بر جایگاه مردم و مستضعفین، باید چراغ راه مسیولان و کارگزاران باشد و حق امت امام را در بهره مندی از اقتصاد سالم، فرهنگ ایرانی و اسلامی و عدالت، بر اساس مردمداری و تکریم مردم با نهایت توجه و خاکساری ادا کنند.

هر کس در مسیر امام و مکتب فکری او گام برداشت به سعادت و عزت رسید. شهید آیت الله رییسی و شهدای خدمت در عمل به وصایای امام خمینی در مردمداری و خدمت رسانی، پیشگام بودند. اکنون آنان چراغ راه ما هستند و باید راه را با آنان شناخت و در مسیر خدمت رسانی به این الگوها اقتدا کرد.

یاد شهیدان راه اسلام به ویژه شهیدان قیام خونین پانزدهم خرداد را گرامی می داریم و از خداوند متعال علو درجات و حشر با امام عزیز را برای آنان مسیلت داریم.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترویج مکتب امام خمینی(ره) وظیفه همگانی و یک عمل صالح است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترویج مکتب امام خمینی(ره) وظیفه همگانی و یک عمل صالح است"، کلیک کنید.