تدوین پیوست فرهنگی برای رویدادهای ورزشی توسط فدراسیون ها

تدوین پیوست فرهنگی برای رویدادهای ورزشی توسط فدراسیون ها

وزیر ورزش و جوانان در مراسم اهدا احکام ریاست دو فدراسیون کونگ فو و سه گانه با تاکید بر بهره مندی از تجربیات پیشکسوتان و پرهیز از حواشی، نگاه فرهنگی به ورزش را یکی از سیاست های اصلی این وزارتخانه در کشور عنوان کرد.

به گزارش ری رایت و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی ضمن قدردانی از زحمات نامنی و حیدری سرپرستان دو فدراسیون سه گانه وکونگ فو اظهار داشت: امیدوارم اعضا هیات رییسه و روسای جدید این دو فدراسیون بتوانند در مسیر توسعه از تجربیات پیشکسوتان بهره ی لازم را بگیرند.

وی در ادامه سخنانش از رشته سه گانه به عنوان رشته ای مهم و المپیکی نام برد و افزود: توسعه این رشته و رسیدن به مرحله مدال آوری و افتخارآفرینی، نیازمند همدلی و تلاش بیشتر است که تحقق این مهم با وفاقی که تیم جدید در بین اهالی این رشته به ویژه پیشکسوتان ایجاد خواهد کرد، اتفاق خواهد افتاد.

کیومرث هاشمی کار و تلاش بیشتر را عامل دستیابی به موفقیت دانست و خطاب به مسوولان دو فدراسیون سه گانه و کونگ فو حاضر در این جلسه گفت: باتلاش بیشتر نسبت به گذشته، با افتخار آفرینی ها و عناوینی که کسب خواهید کرد، دل مردم عزیزمان شاد خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان با حضور رییس محترم جمهوری بیان کرد: امروز هم به همراه تیم ملی فوتسال خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان با نگاه پدرانه شان ما را پذیرفتند.

وزیر ورزش و جوانان دیدار مسوولان عالی رتبه کشور با ورزشکاران را یکی از ظرفیت های ورزش کشور نام برد و گفت: حالا که مقام معظم رهبری و رییس جمهور نگاه ویژه ای به ورزش دارند، ما هم بایستی قدردان این زحمات و حمایت ها باشیم.

وی در ادامه سخنانش هماهنگی بین مجموعه مدیریتی در بخش های مختلف ورزش کشور را یکی از سیاست های این وزارتخانه در حوزه ورزش نام برد و گفت: این موضوع موجبات آرامش ورزش را درپی دارد و در سایه همین آرامش وحدت وهم افزایی، می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

کیومرث هاشمی ادامه داد: اگر یک مجموعه یا یک فدراسیون ورزشی درگیر حواشی شود، نمی تواند کار برنامه ای خوبی انجام دهد بنابراین نتایج خوبی هم حاصل نخواهد شد، لذا ایجاد وفاق، همدلی و هم افزایی به عنوان سیاست اصلی ما در مجموعه ورزش کشور باید مورد توجه تمامی بخش ها قرار بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک گفت: وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک با تعامل تلاش می کنند این هم افزایی ها را روز به روز افزایش دهند، بنابراین توقع ما از مجموعه فدراسیون ها این است که با مجموعه های مختلف از جمله کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، ادارات کل استان ها و … هماهنگی لازم را داشته باشند تا در فضای همدلی در مسیر توسعه با سرعت بیش تری حرکت کنند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه توجه به مباحث فرهنگی در کنار برنامه های توسعه ای ورزش را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: هر اقدام ورزشی که انجام می دهید می بایست یک پیوست فرهنگی به تناسب رشته خود تدوین کنید و اگر ضرورتی دیدید، می توانید از مسوولان فرهنگی ما در وزارت ورزش و جوانان مشورت های لازم را بگیرید.

وی درادامه سخنانش یکی از دلایل دیدارهای اخیر جامعه ورزش با مقام معظم رهبری را توجه ویژه این بخش به مقوله فرهنگ دانست و گفت: کسب عناوین و مقام های قهرمانی بارها و بارها تکرار شده، آنچه که بیشتر مورد توجه بزرگان ما در نظام به ویژه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و به اشکال مختلف مطرح و مورد تقدیر قرار گرفته به خاطر اقدامات فرهنگی است که در ورزش صورت می دهیم، لذا این موضوع باید مدنظر تمامی ارکان ورزش قرار بگیرد.

هاشمی تبیین و انعکاس اقدامات صورت گرفته در فدراسیون های ورزشی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اقدامات، موفقیت ها و نتایج کسب شده به نحو احسن با کمک روابط عمومی های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به ویژه رسانه ها انعکاس داده شود.

وی در ادامه سخنانش تلاش درجهت کسب بودجه توسط فدراسیون ها را مورتوجه قرار داد و افزود: مبالغ تخصیصی از سوی وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها، کمک محسوب می شود، اگر به اساسنامه مراجعه کنید ده مورد راه کسب درآمد برای مجموعه فدراسیون ها پیش بینی شده و یک مورد نیز کمک های دستگاه های دولتی است، لذا همه شما باید تلاش کنید از منابع دیگر برای خود درآمد حاصل کنید.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدوین پیوست فرهنگی برای رویدادهای ورزشی توسط فدراسیون ها" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدوین پیوست فرهنگی برای رویدادهای ورزشی توسط فدراسیون ها"، کلیک کنید.